3. HNL: Orijent pobijedio Crikvenicu, Inić efektno lobovao Sroka

Nedjelja, 25. svibnja 2014. 19:31 Napisao/la  I. V.

Utakmica 29. kola: Orijent - Crikvenica 2:0

Strijelci: 1:0 Inić (7), 2:0 Kuši (83)

Žuti kartoni: Nemetz, Kovačević (Orijent), Mazzrolli, Vukić (Crikvenica)

ORIJENT: Herman, Brkljača, Pleše (81 Leskur), Inić, Nemetz, Rabar, Kovačević, Jasprica, Juničić (53 Bajramović), Kuši (84 Guerieri), Mikulić

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Petrinović, Uremović (18 Lekaj), Mazzarolli, Vukić, Vučinić, Rubčić, Butorac, Kuna, Njegovan

Nogometaši Orijenta ostvarili su pobjedu (2:0) u zadnjoj utakmici na Krimeji, pogocima Inića i Kušija osvojili su tri boda s kojim su se pridružili skupini klubova, koji iduće sezone žele igrati novoustrojenu treću ligu.

U 7. minuti kapetan Inić postigao je efektan pogodak lob-udarcem s poludistance, atraktivan let lopte vratar Srok mogao je samo nemoćno odgledati – 1:0. A Srok je bio uvjerljivo najbolji igrač momčadi Crikvenice, koja je u zapisniku imala samo jednog pričuvnog igrača.

Budući da je Uremović izašao već u 18. minuti, na gostujućoj klupi ostao je sjediti samo pričuvni vratar Domagoj Grbčić. Jedino što Crikvenici nije trebalo bio je dobar vratar.

Triput je Srok zaštitio mrežu u situacijama „jedan na jedan“ (Bajramović 57,79, Rabar 69). U 83. minuti ništa nije mogao kada je Kuši istrčao pred njega i loptu prizemno poslao uz desnu vratnicu – 2:0.

Igrao se nogomet tipičan za izuzetno loši travnjak na Krimeji, rastrgan i borben. Orijent je tijekom cijele utakmice kontrolirao rezultat, Crikvenica nije stvorila nije jednu ozbiljnu priliku.