3. HNL ZAPAD

Opatija pobijedila Krk, Vinodol poražen na Bahalinu

Utorak, 16. travnja 2013. 20:23 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Vinodol - Jadran 0:2, Krk - Opatija 1:2, Buje - Rovinj 0:0, Krk - Opatija 1:2

Treća liga - zapad - 22. kolo

VINODOL - JADRAN 0:2

Igralište Bahalin. Gledatelja. 160.

Sudac: Janković (Rijeka) 7,5.

Strijelac: 0:1 Tomić (34), 0:2 Tomić (59.- 11m)

VINODOL: Hreljac 5,5, Mataija 5,5, Žunić 5,5, Medaković 5, Milas 5,5, Petrinović 5 (od 46. Vidmar 5), Puškarić 5, Tomić 5, Tucaković 6, Jelenović 5 (od 71. Pavelić 6), Peričić 5.

JADRAN: Gržentić 7, N. Abuselyana 6, Kastrati 6,5, Grgurić 6, Benčić 5,5, Užila 5,5 (od 83. Temaj -), Tomić 7,5, Ereiz 7, O. Abuselyana 7, Bijelić 5,5 (od 51. Leshdedaj 6,5), Dujanić 5,5 (od 72. Drkić 5,5).

U zaostaloj utakmici 22. kola zbog nastupa tri igrača Vinodola (Tomić, Tucaković, Peričić) u amaterskoj selekciji u Bugarskoj, domaćin je uvjerljivo nadigran. Upravo u slaboj igri „Bugara“, umoru i bezidejnosti svojih glavnih poluga, sportski direktor Željko Franjković nalazi razloge loše igre svoje momčadi.

Već nakon petnaestak minuta gosti su uspostavili punu kontrolu u sredini igre, i bilo je vidljivo da su igrači Vinodola u tom nadigravanju inferiorniji. U 24. Kastrati probija bok, ulazi u kazneni prostor, ali vrlo izgledna prilika i opasna lopta prolazi pokraj gola. Samo dvije minute kasnije i Ereiz vrti domaću obranu, ali je na ozbiljnoj ubačaju Hreljac siguran.

U 34. najbolji igrač utakmice, Goran Tomić, prolazi kroz sredinu domaće obrane, a iako ima pratnju dva obrambena igrača, snažniji je i izlaskom na brisani prostor uspijeva bez problema savladati nemoćnog domaćeg vratara 0:1.

U nastavku u 56. minuti oboren je Tucaković u kaznenom prostoru gostiju, ali kazneni udarac postaje poslastica za sjajnog Gržentića. Dosta jak, čak i precizan udarac Marijana Tomića vratar Jadrana je prozreo i uspio obraniti. U košmaru nakon propuštene prilike, Medaković uspijeva sa samo 5-6 metara iz izgledne prilike promašiti gol, a lopta je završila daleko u Pavlomiru.

U 59. minuti oboren je Leshdedaj u domaćem kaznenom prostoru, a gostujući Tomić (Goran), bolji  je i  precizniji od domaćeg Tomića (Marijan). Niski udarac u lijevi kut Hreljca - 0:2.

U 70. Kastrati puca sa velike udaljenosti, a lopta se velikim „efeom“ miluje vratnicu i odlazi u gol-aut. U posljednjoj minuti utakmice na isti način, sa više od 35 metara Milas je pucao snažno i pogodio vratnicu gostujućeg gola. (S. Lončarić)

KRK – OPATIJA 1:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 1:0 Poropat (10), 1:1 Brajković (69), 1:2 Vlatković (90)

Žuti kartoni: Brkljača, Brlošić (Krk), Tkalčević, Matovina, Radomir, Lazić (Opatija)

KRK: Raspor, Duračak (88 Avgustinović), Nenadić, Maglić, Brkljača, Pranjić, Kurolt (74 Brlošić), Bošnjak, Perić, Grbac, Poropat

OPATIJA: Jakopović, Erceg, Tkalčević, Udović, Lazić (78 Vlatković), Radomir (58 Brajković), Žgomba (46 J. Matovina), Mance, Corallini, Šuker, A. Matovina

Iskusna momčad Opatije osvojila je na Krku s tri boda, momčad trenera Zorana Bogolina poremetila je planove ambicioznom otočkom trećeligašu nanijevši mu poraz na domaćem terenu. Presudili su pogoci igrača s opatijske klupe, strijelci su bili prekaljeni Goran Brajković i Niko Vlatković, koji  se opet istaknuo pogotkom u samoj završnici utakmice.

- Nema što zamjeriti igračima, iako smo propustili nekoliko prilika više, a Bošnjaku je vratar Jakopović obranio kazneni udarac. Iako je bi najrealnije bilo neodlučeno, Opatija nas je kaznila pogocima u završnici, kaže trener Krka Alen Horvat.

BUJE - ROVINJ 0:0