60. KVARNERSKA RIVIJERA

Rijeci četvrti uzastopni naslov

Nedjelja, 03. lipnja 2012. 20:59 Napisao  I. V.

Rijeka - Vicenza 4:1. "Bijeli" su slavljem nad Talijanima osigurali četvrti uzastopni naslov

Finalna utakmica 60. Kvarnerske rivijere
RIJEKA - VICENZA 4:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 2.500. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelci: 0:1 Alessio (13), 1:1 Mršić (19), 2:1 Klapan (46), 3:1 Klapan (55), 4:1 Datković (68)

Rijeka: Berković -, Petrović 6, Damiš 7, Načinović 6, Romić 6,5, T. Datković 7 (79 Benić -), Polić 6 (51 Kokolović 6), Klapan 7,5 (69 Fumić -), Mršić 6,5 (75 Čop -), Miloš 7 (77 Škulić), Mance 6

Vicenza: Franceschin 5,5, Codromaz 5,5 (71 Terezakis), Caratelli 6, Fabris 5,5, El Hasni 6 (72 Pregnolato), Pavan 5,5, Sandrini 6, Cavion 6, Alessio 6,5 (60 Scarpa 5,5), Markelis 6, Aboagye 6 (60 Del Prete 6)

Nogometaši Rijeke pobjednici su 60. Kvarnerske rivijere, u finalu su zasluženo pobijedili Vicenzu koja je ostavila puno bolji dojam nego što sugerira rezultat. Mladići Rijeke u početnom dijelu utakmice nisu se taktički znali nositi s ulogom favorita, jednostavnija i okomita igra Vicenze dala je već u 5. minuti naslutiti da bi zadnja linija obrane Rijeke mogla imati problema. Markelis je u 5. minuti sam izašao pred zadnju liniju i srećom otišao previše ukoso za ozbiljan udarac. Zato je kontranapad Vicenze u 13. minuti završio drugačije, opet se gostima otvorio širok prostor za kontru na kraju koje je maleni Alessio ušao u kazneni prostor slijeva i preciznim udarcem doveo goste u vodstvo - 0:1.

{jb_blackbox-right}Utakmica za 3. mjesto
PUSKAS ACADEMY - HAJDUK 8:6-11m (4:4)

P. Academy: Laszlo, Huszar, Tomas, Z. Nagy, Balint, A. Nagy, Varga, Bence, Kleinheisler, Gubacsi, Nosszu

Hajduk: Radić, Gusić, Vladislavić, Kovačević, Tomičić, Jelić, Bratulić, Vladović, Puljak, Jurina, Bektaši (41 Peričić)
Utakmicu je obilježio mađarski napadač Elek Bence, koji je postigao sva četiri pogotka za svoju momčad.{/jb_blackbox-right}

Riječanima nije trebalo dugo vremena da  izjednače. Pogodak je u 19. minuti postigao Matej Mršić iz slobodnog udarca praktično na isti način kao u polufinalnoj utakmici. Opet je zatekao nespremnog vratara - 1:1. Počelo je razdoblje utakmice u kojemu su gosti igrali za dojam a domaći za šanse. Nažalost, Mance (28) i Mršić (34) nisu bili precizni u izglednim pozicijama, dok je po Miloševu (37) snažnom udarcu lopta fijuknula pokraj lijeve vratnice.

{jb_blackbox-left}Klapan najbolji i najmlađi igrač
Najbolji igrač - Mihovil Klapan (Rijeka)
Najbolji strijelac - Elek Bence (P. Academy, 5 pogodaka)
Najmlađi igrač - Mihovil Klapan (Rijeka)
Fair-play - Puškaš Academy{/jb_blackbox-left}

U 43. minuti Vicenza je propustila najbolju priliku. Pavan je prošao desnim bokom, ubacio precizno Markelisu koji loptu traljavo sa 6 metara šalje u Berkovića. Bila je to zadnja prilika gostiju. Nakon toga razlika u igri dviju momčadi dobila je ime i prezime: Mihovil Klapan! U 46. minuti Klapan je na Manceovo dodavanje sam krenuo prema vrataru Vicenze i mirno poentirao - 2:1. U 55. minuti Klapan i Miloš izmijenili su loptu u desnom kutu kaznenog prostora, Klapan je ostao sam i znalački naciljao desni kut čime je riješio pitanje pobjednika utakmice - 3:1. U 68. minuti Klapan je izbacio Miloša na desni bok, uslijedio je precizni ubačaj za natrčalog Datkovića koji udarcem glavom zakucava sudbinu gostiju - 4:1. Školskom akcijom za najvišu ocjenu postavljen je konačni rezultat!