Riječke nogometašice ostvarile plasman u prvu ligu unatoč porazu na Kantridi

Nedjelja, 30. svibnja 2021. 21:36 Napisao/la  SC

Mislim da smo počeli slaviti nakon prve utakmice, rezultat je očito opustio cure, tjedan dana se priča o prvoj ligi, kaže trener Robert Krznarić

Nove prvoligašice
Nove prvoligašice

Uzvratna kvalifikacijska utakmica za plasman u Prvu HNLŽ

RIJEKA - MEĐIMURJE-ČAKOVEC 0:1

Stadion Kantrida. Bez gledatelja

Sudac: Mateo Čalić (Marčana)

Strijelac: 0:1 Terawaki (16)

Žuti kartoni: Verbanac, Štokan (Rijeka), Požgaj, Blagus (Međimurje-Čakovec)

RIJEKA: Vidović (83 Udović), Jović, Sudan (46 Branković), Pavlović (62 Marov), Jazvec (62 Jurić), Verbanac, Mikulica, Mišković, Kraljić (46 Vlastelica), Štokan, Šulentić

MEĐIMURJE-ČAKOVEC: Šotić, Ciglarić, Blagus (85 Hojsak), Damjanović (87 Šantek), Poljaković (87 Perši), Vitković, Požgaj (68 Kocijan), Varga, Vizinger, Terawaki, Sedmak

Nogometašice Rijeke nove su prvoligašice!

Riječanke su ostvarile plasman u prvu ligu unatoč porazu (0:1) u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici, ekipa Međimurja-Čakovec nije na Kantridi uspjela anulirati uvjerljivu pobjedu (4:0) Rijeke u prvoj utakmici.

- Mislim da smo počeli slaviti nakon prve utakmice, rezultat je očito opustio cure, tjedan dana se priča o prvoj ligi, danas smo odigrali lošu utakmicu, premlade su to cure. Najbitnije je da smo se vratili u prvu ligu, sada nas čeka puno rada. Ipak imamo premladu ekipu za ono što nas čeka, kaže trener Robert Krznarić.

Inače, ekipa Međimurja-Čakovec ima još jednu priliku budući da u dodatnim kvalifikacijama za plasman u Prvu HNLŽ razigrava s ekipom Majran, koja je predzadnja u Ligi za ostanak.

Viktorija iz Slavonskog Broda ispala je iz Prve HNLŽ.

Osijek i Split za prvaka igraju u 6. kolu Lige za prvaka, utakmica je na rasporedu 6. lipnja u Osijeku, obje momčadi uoči zadnjeg kola imaju po 51 bod.