PRVA ŽUPANIJSKA NL

Cres slavio u 90. minuti, Orijentu bod u Delnicama

Nedjelja, 07. rujna 2014. 20:29 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Lokomotiva - Zamet 6:2,  Goranin - Orijent 1919 0:0, Lovran - Borac 1:1,  Rječina - Cres 3:4

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

KLANA – OŠK OMIŠALJ 3:1 (1:1)

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150. Sudac: Antun Lukić (Kastav). Pomoćnici: Rožman, Badjuk (oba Rijeka).

Strijelci: 0:1 Vičević (14'), 1:1Bradašević (42'), 2:1 I. Laginja (46'), 3:1 I. Laginja (57').

Žuti kartoni: Ujčič, Bradašević (Klana), Kurolt (OŠK Omišalj).

KLANA: Božić, Klobučar, Sanković, Simčić, Vrsaljko (od 33' Raspor), J. Laginja (od 75' Marinac, od 82' Kajtazi), Iskra, Bradašević (od 46' I. Laginja), Ujčič, Corallini, Gržinčić (od 63' Jerbić).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Škoda (od 46' Vortić), Šare (od 86' Buzuk), Dajdžić, M. Prpić, Kurolt, Toić, Vičević, H. Prpić (od 46' Žuvić), Turčić, Sertić.

Rezultati
Prva županijska liga, rezultati 1. kola: Lokomotiva - Zamet 6:2.  Goranin - Orijent 1919 0:0, Lovran - Borac 1:1, Klana - OŠK Omišalj 3:1, Kraljevica - Draga 2:2, Rječina - Cres 3:4, Mune - Rab (nije odigrano).
Prva A županijska liga, rezultati 2. kola: Mrkopalj - Goranka 5:2, Vihor - Željezničar 6:3, Omladinac - Turbina 3:0, Gomirje - Polet 4:2, Vrbovsko - Rikard Benčić 0:1, Risnjak - Snježnik 4:1.

Wiliam Vičević donio je prednost otočanima u 14. minuti sjajnim udarcem sa lijevog ruba kaznenog prostora, pogodivši suprotne rašlje Božićevih vratiju - 0:1. I Klanjci su morali, po običaju, juriti vodstvo gostiju. Pogodak je uslijedilo u pravi čas, tri minute prije odmora: Iskra je gurnuo loptu udesno, Corallini se probio do kornerske crte i zavrnuo pred vrata, Bradašević je iz neposredne blizine podmetnuo kopačku - 1:1.

Nezadrživa ofanziva domaćina u nastavku i nadahnuće Ivana Laginje donijeli su odluku o pobjedniku. U 46. minuti Corallini je prodro po lijevom boku i servirao loptu I. Laginji, koji je izbliza zatresao mrežu, 2:1. Jedanaest minuta potom Josip Laginja dubinskim pasom stvorio je priliku prezimenjaku Ivanu, koji je efektnim volejem ljevicom pogodio mrežu pod prečkom, 3:1. Uz tri zgoditka Klanjci su isto toliko puta pogodili prečku (Gržinčić dvaput i Iskra), potpuno nadigravši Krčane u nastavku igre. (O. Valenčić)

_____________________________________________________________________________

GORANIN - ORIJENT 1919 0:0

Gradski stadion.  Gledatelja: 500. Sudac: Robi Stojaković (Lovran). Pomoćnici: Bošnjak (Kastav) i Šaina (Jurdani).

Žuti kartoni: A. Lalić, M.Lalić, Šimunović (Goranin) Inić (Orijent).

Crveni karton: Herman (Orijent)

GORANIN: Malnar, Colnar, A. Lalić, Rački, A. Oršolić, Brelih,  Šimunović (od 74' Barišić), M. Lalić(od 90' Polić), Jakovac, G. Oršolić, Majnarić (od 68' Stojanović)

ORIJENT: Herman, Pleše, Leskur, Nematz, Inić, Štulić (od 12' Knežević), Smolić-Ročak(od 71' Buršić), Babić, Mikulić, Juričić, Barišić.

Utakmica u Delnicama imala je tužnu notu, dan uoči ogleda protiv Orijenta, nogometaši Goranina oprostili su se sedamnaestogodišnjeg suigrača Tina Grgurića koji je nedavno tragično stradao. Ogled Goranke i Orijenta krenuo je minutom šutnje i prigodnom dekoracijom na tribinama, te oproštaj uz pljesak u 17. minuti utakmice.

Orijent je u 10. minuti ostao bez vratara Hermana zbog prekršaja na Brelihu. Unatoč igraču manje, Orijent je imao svoje prilike, ali domaćin je izdržao i uzeo bod.

RJEČINA - CRES 3:4 (1:1)

Igralište Rječine. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Cvijvoić (Rijeka). POmoćnici: Vučetić (Kostrena), Čuljak

(Krasica).

Strijelci: 0:1 Marelja (14'), 1:1 Imeraj (37'), 1:2 Barčić (48'-ag), 1:3 Sedlić (57'), 2:3 Imeraj (70'), 3:3 Velkovski (87'), 3:4 Perčić (90').

Žuti kartoni: Kuljanac, Barčić, Klić (Rječina),  Kovčalija, Sedlić, Perčić (Cres)

RJEČINA: Forgić, Maršanić, Švrljuga, Barčić, Kuljanac (od 43' Marinović), Velkovski, Valić (od 70' Štanfel), Imeraj, Klić, Bura, Kocijan.

CRES: Zmajla, Filipac (od 46' Perčić), Polegubić, Kalčić, Kovačić, Kovčalija, Vunduk, Matovina, Abram, Marelja (Od 46' Zubović), Sedlić (od 80' Selaković)

Nogometaši Cresa odnijeli su tri vrijedna boda iz Dražic. Domaćin se u završnici vratio golovima Imeraja i Velkovskog, ali Perčić je u posljendjim trenucima donio gostima veliko slavlje.

LOVRAN - BORAC 1:1

Igralište Lokva. Sudac: Milorad Mihić. Pomoćnici: Musulin i Mehinović (svi Rijeka).

Strijelci: 1:0 Konić (21'), 1:1 Nađ (77').

Žuti kartoni: Matak, Konić, Periša (Lovran), Reiz, Grbac (Borac).

LOVRAN: Vukić, Matak (od 87' Vuković), Mrđenović (od 73' Kaligarić), Zgodić, Žiganto, Klanjac, Tuliak, Konić (od 85' Janjetić), Mrđenović (od 80' Rupčić), Kovačević (od 66' Jurić), Periša.

BORAC: Kutija, Mohorić, Zaharija, Spajić, Radišković, Slavujević (od 87' Žeželić), Vidić (od 69' Grbac), Klanac, Nađ, Reiz, Dukađin.

___________________________________________________________________

KRALJEVICA - DRAGA 2:2

Igralište Oštro. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Bogićević (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Šegota (20'), 1:1 Topić (49'), 1:2 Adler (54'), 2:2 Švrljuga (63').

KRALJEVICA: Bilen, Franko (od 52' Perišić), Šupraha (od 60' I. Strukan), Šegota, Marušić, Leoni, Burić, Mijolović, Devčić, Brkljača (od 40' Švrljuga).

DRAGA: Bošnjak, Rubinić, Žiković, Ferenčak, orlović, Tokić, S. Šerifi, Rukavina (od 70' Sinožić), Frolja, Adler, Đuga (od 46' Topić).