Milan Rukavina reagirao je na izjavu Ratimira Šafara, koji je nakon osvojene titule prvaka prigovorio središnjici da je Risnjak u tjednu prije zadnjega kola morao igrati zaostalu utakmicu na Rabu:
- Prvo bih čestitao Risnjaku na prvom mjestu, koje su zasluženo osvojili. Bez obzira na vremenske nepogode na početku proljetnog dijela sezone, uspjeli su sezonu izgurati do kraja. Drugo, gospodin Ratimir Šafar nije trener nogometaša Risnjaka kao što se predstavlja. On se u zapisnicama utakmica vodi kao fizioterapeut, nigdje u županijskom savezu nije evidentiran kao trener. Jedini licencirani trener u Risnjaku je gospodin Tomislav Čop, ujedno i tajnik kluba. Sva službena komunikacija odvija se između nas dvojice. Nije točna izjava gospodina Šafara da smo ih natjerali igrati protiv Raba tijekom tjedna zbog čega su dečki bili jako revoltirani, kao što on kaže. Ni ja kao povjerenik, ni moji suradnici, nikoga ne možemo, niti želimo natjerati da radi nešto što ne želi. Ne treniramo strogoću nad klubovima nego provodimo propozicije natjecanja. A propozicije natjecanja kažu da se sve utakmice zadnjeg kola moraju igrati u isto vrijee, iznimno se mogu u drugom terminu igrati one utakmce koje ne utječu na plasman. Budući da se u zadnjem kolo odlučivalo o prvaku i ostanku u ligi, nije dolazilo u obzir da se zaostala utakmica Rab - Risnjak igra nakon zadnjeg kola. S gospodinom Čopom sam razgovarao o tome da bi se iznimno zaostala utakmica mogla igrati nakon zadnjega kola samo u slučaju kada bi se suglasili svi klubovi koji su bili u borbi za vrh ljestvice, a to su bili Draga, Kraljevica i Rab. Normalno da ti klubovi nisu dali suglasnost. Utakmica se morala odigrati prije zadnjeg kola. Čak sam predložio da se utakmica igra 1. svibnja, da igrači mogu putovati na neradni dan, nisu prihvatili, kaže Rukavina.
Risnjak je na kraju pobijedio na Rabu, kasnije je pobijedio Dragu, postao prvak, ali ne može u viši rang između ostalog zbog kriterija koji su desetljećima vrlo diskutabilni.
Kako da klub iz Općine Lokve ustanovi tri mlađe uzrasne kategorije s obzirom na stanje u Gorskom kotaru?
- To je svaki dan sve veći problem, jer je djece sve manje. Sve se manje djece bavi nogometom, vjerujem da ćemo nešto napraviti da se kriteriji promjene. Mi smo u županijskom savezu napravili što smo mogli. Nekada su svi županijski klubovi morali imati juniore i pionire, koji su igralu subotom u kontrarasporedu sa seniorima. Promijenili smo pravilo, klubovi danas moraju imati dvije uzrasne kateogije prema njihovim mogućnostima. Jedni imaju juniore, drugi pionire, treći starije pionire, kadete... S druge strane, ako se klubovima dopusti da nemaju mlađe uzrasne kategorije, većina neće ni pokušati imati djecu.
Ne može se isti kriterij primijeniti za županijski klub iz Općine Lokve, koja ima tisuću stanovnika i Grada Rijeke?
- Činjenica je da ne može iako je gospodin Anto Jakovljevič u svojoj školi uspio sakupiti 60 djece, a ima nekoliko klubova u Gorskom kotatu koji imaju svoju djecu.
Jakovljević okuplja djecu iz cijelog Gorsko kotara, a ne iz Općine Lokve koja bi prema zakonu trebala financirati sportsku djelatnost svoje, a ne djece iz cijelog Gorskog kotara?
- Točno, ali s druge strane klubovi od lokalnih samouprava dobivaju novac upravo da bi financirali mlađe uzraste, a neki klubovi niti nemaju mlađe uzraste.