PRVA HNL ŽENE

Riječke nogometašice pale u nastavku

Nedjelja, 13. listopada 2013. 18:37 Napisao/la  Gordana Hajtić

Utakmica 5. kola: Rijeka Jack Pot - Osijek 1:5. Osječankepostigle 4 pogotka u nastavku

Prva HNLŽ, 5. kolo

RIJEKA JACK POT -  OSIJEK 1:5

Igralište Krimeja. Gledatelja: 50. Sudac: Marin Vidulin. Pomoćnici: Kezele i Mađarić.

Strijelkinje: 0:1 Andrlić('45), 0:2 Lojna (60'), 0:3 Andrlić (65'), 0:4 Šalek(71'), 1:4 Morožin(81'), 1:5 Joščak (82').

RIJEKA JACK POT: Jerbić, Čop, Sudan (75' Mehmedović), Klarić (49' Jurić), Cicijelj (52' Barišić), Morožin, Vrbanić (70' Konestabo), Martić, Valušek, Stipančević, Turkanović

OSIJEK: Pastar, Cepernić, Bulut, Zlosa, Nevrkla, Baban, Joščak, Andrlić (77' Bojčić), Šalek (73' Tunić), Lojna, Culek (73' Lasalvić).

Pregrada - Dinamo Maksimir 2:4
Ostali rezultati 5. kola: Split - Trnava 3:1, Pregrada - Dinamo Maksimir 2:4, Agram - Marjan 2:0.
Poredak: 1. Osijek 15, 2. Rijeka Jack Pot 12, 3. Split 12, 4. Dinamo Maksimir 9, 5. Agram 5, 6. Pregrada 4, 7. Trnava 1, 8. Marjan bez bodova.

Visokom pobjedom Osječanke su prekinule odličan niz Rijeka Jack Pota. Iako su prvo poluvrijeme riječke nogometašice odlično parirale gošćama, te smo imali priliku gledati uistinu pravi nogometni derbi, prečesto ispadanje riječke obrane iz igre, Osječanke su naplatile u doslovno posljednjoj sekundi prvog poluvremena. Pred domaću vratarku Jerbić, koja se istaknuča s nizom dobrih obrana,  izbile su Šalek i Andrlić. Na asistenciju Šalek, koja je prevarila Jerbić, Andrlić je rutinski poslala loptu u mrežu. Sučev zvižduk čuo se tri puta. Za potvrdu gola i oznaku kraja prvog poluvremena. Cijelo prvo poluvrijeme, proteklo je u izrazito kvalitetnoj i borbenoj utakmici, a obje su ekipe odigrale požrtvovno i  u visokom ritmu.

Drugo je poluvrijeme donijelo pad ritma, te pad koncentracije Riječanki. Iz igre je vrlo brzo morala ozljedom načeta šefica riječke obrane Klarić i tu počinju muke Riječanki. Na 0:2 povećava Lojna u 60. minuti, a  pet minuta kasnije vrlo efektnim lob udarcem Andrlić matira domaću Jerbić za 3:0. Kod posljednja dva gola klasična priča izigrane riječke obrane koja teško da je mogla prairati kombinatorici razigranih gošći, pa se gotovo iz školskih akcija u strijelkinje upisuju Šalek u 71. i Joščak u 82. minuti. Da ne bude sve tako crno potrudila se Morožin između dva posljednje gola Osječanki. Morožin je odlično reagirala na asistenciju kapetanice Čop, te s vrha šesnaesterca predivnim udarcem zakucala loptu u gol gostujuće Pastar.

Nakon odgledanog prvog poluvremena ostaje žaljenje što su Riječanke u nastavku utakmice pale u ritmu. Nedostajalo je  povezanosti na sredini terena, te boljih reakcija riječke obrane na brzinu osječkih napadačica.

Susret između Rijeka Jack Pota i Osijeka koji je protekao u izuzetnom fair playu, bez ijedne opomene, s tribina je pratila izbornica hrvatske ženske nogometne reprezentacije Marija Margareta Damjanović. Nakon petog kola Riječanke i dalje drže drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici, no sada ju dijele sa Splitom koji ima isti broj bodova. Osijek je, čini se, započeo svoj već poznati pobjednički niz.