PRVA A ŽUPANIJSKA LIGA

Turbina - Polet 3:2, Risnjak nanio prvi poraz Kraljevici

Nedjelja, 17. studenog 2013. 18:04 Napisao/la  S. L.

12. kol0: Gomirje - Kozala 1:1, Mrkopalj - R. Benčić 1:3, Turbina - Polet 3:2, Željezničar - Snježnik 4:2, Risnjak - Kraljevica 1:0, Goranka - Vrbovsko 0:1

Prva A županijska liga - 12. kolo

TURBINA - POLET 3:2

Igralište Podhumac. Gledatelja: 75. Sudac: Mrkela (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Jakoplić (8.), 0:2 Pošmuga (25.), 1:2 Ribarić 847. -11m), 2:2 Brnčić (71.), 2:3 Zubčić (87.).

TURBINA: Ožanić, Mandić, Milošević, Kosagov (od 70. Čop), Babić (od 46. Brozović), Ribarić, Knežević (od 46. Brnčić), Matejčić (od 85. Bačić), Zubčić (od 87. Brižić), Matejčić, Mataija.

POLET: Košmrlj, Kvaternik, Knaus, V. Brenc, Margeta (od 82. Pranjić), Božić, Pošmuga, Ožbolt, Jakoplić (od 72. Suvić), Štimac, T. Brenc (od 74. Ljubičić).

Crveni karton: Milošević (83. prigovor).

Prva A županijska liga
Rezultati: Gomirje - Kozala 1:1, Mrkopalj - Rikard Benčić 1:3, Turbina - Polet 3:2, Željezničar - Snježnik 4:2, Risnjak - Kraljevica 1:0, Goranka - Vrbovsko 0:1.

Veliki preokret domaćina uslijedio je u nastavku utakmice, nakon dvije kapitalne izmjene na poluvremenu. Ulazak Brnčića i Brozovića oplemenio je domaći napad, a „turbosi“ su iskoristili svoje prilike. U prvom dijelu domaćin je darivao goste s dva gola u prvih pola sata utakmice.

Gosti su se vrlo odgovorno i taktički postavili na početku utakmice i sa dobrim pokrivanjem domaćih napadača, u potpunosti ih osujetili u fazi napada. Korektnim izvršavanjem zacrtanih zadataka trenera Štimca, gosti iz Skrada nisu dozvolili Turbini da se razigra. U nastavku, na terenu je aktivan samo domaćin, a golovi Brnčića i Zubčića u završnici utakmice bili su vrlo efektni i plod izrađenih akcija.

U derbiju kola Risnjak je nanio Kraljevici prvi poraz ove sezone.