Turnir Drago Parać: Dubrava osvojila prvo mjesto pobjedom protiv Opatije

Subota, 28. siječnja 2023. 16:36 Napisao/la  SC

Odmah na početku drugoga dijela Jugović neoprezno izgubio loptu u zadnjoj trećini

Nogometaši Dubrave pobjednici su petog izdanja turnira Memorijala Drago Parać, momčad Damira Milinovića osvojila je prvo mjesto nakon što je u 3. kolu pobjedila je Opatiju rezultatom 2:0.

Što se tiče pogodaka, u 44. minuti Dobrić je preciznim udarcem s 27 metara efektno pogodio gornji lijevi kut iznad Prskala - 1:0.

Odmah na početku drugoga dijela Jugović je neoprezno izgubio loptu u zadnjoj trećini, Tomek je u 46. minuti oteo loptu i otrčao na nepostavljenu opatijsku obranu, Petriško je efektno loptu poslao pod prečku s 15 metara - 2:0.

Što se tiče sadržaja igre, drugoligaška je momčad u prvom dijelu ostvarila nešto veći posjed lopte, Opatija je s Kukočem u napadu na lijevom boku djelovala opasno u tranziciji, stvorila je opatijska momčad nekoliko obećevajućih situacija i na kraju primila pogodak koji se nije mogao spriječiti.

Pacerski primljeni pogodak na početku drugoga dijela omogućio je momčadi Dubrave da rano počne kontrolirati rezultat.

Dinamična utakmica obećavala je pogotke na objema stranama, nije bilo izrazitih šansi za kojima se može žaliti, Opatija je najbliže pogotku bila kada je Jabita (73) pobjegao lijevom stranom kaznenog prostora.

DUBRAVA: Šarkanj, Čoko, T. Ljubaković, Tomek, Ferdinad, Dobrić, T. Palić, Cerovec, Agba, Petriško, I. Ljubanović. Još su igrali: Dobrić, Kamer, J. Palić, Hoić, Gucić, Lazar, Oon

OPATIJA: Prskalo, Malinić, Marshal, Glibo, Malinić, Jugović, Lagumdžija, Furijan, Kukoč, B. Bogolin, Pejanović. Još su igrali: Balent, Hrmić, Pozderac, Gavrić, Čulina, Kordić, Kašiković, Ratković, Lazić, Jabita

Utakmice 3. kola: Dubrava - Opatija 2:0, Hrvatski dragovoljac - Kustošija 0:4

Poredak: Dubrava 7, Kustošija 5, Opatija 4, H. dragovoljac 0