Ayaji doveo Opatiju u vodstvo, Milinović i Pilčić donijeli pobjedu Grobničanu

Subota, 18. veljače 2023. 13:35 Napisao/la  KS

Pripremni ogled na Mavrincima na trenutke je imao sve karakteristike natjecateljskog dvoboja

Mladen Prskalo i Domagoj Prtenjača
Mladen Prskalo i Domagoj Prtenjača Foto: Kristian Sirotich

PRIPREMNA UTAKMICA

GROBNIČAN – OPATIJA 2:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150.

Sudac: Sandro Miličković.

Strijelci: 0:1 Ayaji (1'), 1:1 Milinović (4'), 2:1 Pilčić (43')

Žuti karton: Kašiković, Furijan (Opatija)

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Milinović, Prpić, Franković, Jurica, Galešić, Batarelo, Pilčić, Prtenjača, Rexepi. Još su igrali: Belobrajdić, Bosančić, Kovačević, Mikulica, Šafarek, Vukajlović.

OPATIJA: Prskalo, Kukoč, Pozderac, Malinić, Marshall, Jugović, Kordić, Ayaji, B. Bogolin, Kašiković, Junuzović. Još su igrali: Lagumdžija, Pejanović, V. Bogolin, Glibo, Grbac, Glavaš, Furijan, Gavrić, Čulina.

Nogometaši Grobničana i Opatije odradili su na Mavrincima generalku za skorašnji početak sezone, prijateljska utakmica koja je na trenutke imala sve karakteristike natjecateljskog dvoboja,  ritam i žustrinu primjerenu utakmicama koje se igraju za bodove, a ne za prestiž, na kraju je pripala domaćoj momčadi.

Utakmica nije ni počela, a domaći nogometaši već su drugi put bili primorani krenuti s centra, nakon samo 35 sekundi igre gostujuća momčad je povela, Prpić je loše reagirao u zadnjoj liniji, njegovu pogrešku iskoristio je iskusni Ayaji i lijepo poenitrao za – 0:1.

U četvrtoj minuti Grobničani su poravnali, Jurica je izveo udarac iz kuta, a Karlo Milinović glavom pospremio loptu u mrežu – 1:1.

Opatijci su bili nešto bolja momčad u prvih pola sata utakmice, u osmoj minuti Junuzović je lijepo tukao zamalo preko gola, u 25. minuti Bogolin se našao u izglednoj prilici, ali je njegov udarac Curać obranio.

No, to ne znači da je domaća momčad igrala bitno podređenu ulogu, kako je vrijeme odmicalo tako su sve bolje izgledali u igri u oba smjera, što se odrazilo na rezultatu.

U 39. minuti  Rexepijev udarac bio je lijepo odmjeren, ali ne i precizan, u 43. minuti Dražen Pilčić se našao u situaciji koju ne propušta realizirati, Jurica je lijepo izveo slobodni udarac i pronašao najboljeg strijelca Grobničana u idealnoj poziciji, Pilčiću nije bio problem loptu zakucati pod vratnicu pored nemoćnog vratara Prskala.

Zoran Bogolin u nastavku je izmjenio praktički čitavu momčad, svih 90 minuta odradili su tek iskusnici Prskalo i Kukoč, Opatija je pokušavala doći do poravnanja, ali Lagumdžija (65. i 71. minuta), odnosno Ayaji (67. minuta) nisu najbolje reagirali u dobrim situacijama.

Najveću prigodu gosti su propustili u 85. minuti, Kukoč se lijepo probio, idealno na petercu uposlio Glibota, koji je zamalo zakasnio pospremiti loptu u mrežu.

U samoj završnici utakmice iskazao se i Prskalo, nekadašnji vratar šampionske Rijeke lijepim je obranama u 90. minuti neutralizirao udarce Galešića i Belobrajdića.

Sve u svemu, uzme li se u obzir ritam i način na koji su obje momčadi odigrale utakmicu, reklo bi se da je generalka uspjela, iako sigurno neće oba trenera podijeliti jednako zadovoljstvo nastupom svojih momčadi.