Kvalifikacije za A-1 ligu: Košarkaši Škrljeva doživjeli težak domaći poraz

Srijeda, 23. travnja 2014. 23:07 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 6. kola: Škrljevo - Gorica 55:79 (13:23, 18:11, 11:20, 13:24)

Kvalifikacije za popunu A-1 lige, 6. kolo

ŠKRLJEVO - GORICA 55:79 (13:23, 18:11, 11:20, 13:24)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 400.

Suci: Kruljac, Petrović (Zagreb), Mirilović (Karlovac).

ŠKRLJEVO. Mitić, Šljuka 8 (2-2), Milekić 7, Modić 11, Jugo 2 (2-2), Trbović 6, Zorić, Filipović 12 (1-2), Šarčević, Velčić 7 (2-2), Kučan 2, Mikac.

GORICA: Majcunić 21 (3-3), Gazić 2, Grill, Bundović 11 (0-2, Herendić 10 (1-2), Kuga, Svoboda 12 (3- 4), Tušek, Papac 12 (4-8), Pašalić 10 (2-4), Primorac 1
(1-2).

Skokovi: Škrljevo 25, Gorica 29.

Šut za tri poena: Škrljevo 4/21 (19%)  Gorica 7/22 (3 %)

Trice: Škrljevo (Šljuka 2, Velčić, Modić), Gorica (Majcunić 4, Bundović, Herendić, Svoboda).

Osobne pogreške: Škrljevo 26, Gorica 21.

Sa poprilično straha ušli su domaći igrači u utakmicu. U samo dvije minute tri puta su Škrljevu svirani koraci,  a u 6. minuti gosti su poveli 4-11, što je bio znak za prvu minutu odmora sa domaće klupe. Uzalud, jer pogreškama nema kraja. Do 7. minute domaći igrači poklonili su gostima vrlo galantno čak 7 lopti, pa je prednost nabujala do visokih 6-19.
Kako vrijeme odmiče i gosti ulaze u krizne minute, gube se lopte, pa Škrljevo pri rezultatu 10-19 tjera i goste na minutu odmora. Trica Modića popravlja krvnu sliku u gledalištu, ali i gubici lopti se nižu  kao na tekućoj vrpci, pa na semaforu nema boljitka, osim u rubrici  predviđenoj za osobne pogreške domaćih igrača. Lampice se pale kao na božićnoj jelki.
Gosti sa vrlo učinkovitim i snažnim skokom odmakli domaće igrače ispod koša, a domaći specijalitet (šut za tri poena) i ne ide kao na utakmici sa Kaštelom. Ulazak Velčića mijenja i taj omjer, pa je u 15. minuti zaostatak -8 (20-28). Većem rezultatskom približavanju Škrljeva malo su pripomogli i suci, ali i promašaj „mrtvog zicera“ Rudolfa Juga.

U 16. minut Škrljevo stiže do obećavajućih 22-28 uz osjetno bolji skok i smanjeni broj izgubljenih lopti, pa rezultat dolazi i na 26-29, uz dosta gubitka sreće domaćih igrača. „Loptice skočice“ skakuću po obruču i višekratno, ali ne ulaze na željeno mjesto. Minijature Filipovića u potpunosti vraćaju šanse Škrljeva, a sa tribina se slijevaju valovi navijačke podrške. U posljednjoj minuti prvog poluvremena pri rezultatu 31-34 gosti uzimaju minutu odmora, ali na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

U nastavku utakmicu otvaraju gosti sa 0-12 velikom serijom trica Majcunića i društva, što je ponovno velikih 33-49. Majcunić je drugu trećinu obilježio čak sa 14 koševa, tri više nego cijela domaća momčad. U 33. gosti već vode visokih 46-62 zatvorivši sve prilaze svojem košu, a šut za tri je bio potpuno simboličan.

Dekoncentrirani domaćin u posljednjoj četvrtini doživio je rezultatski slom u utakmici koja je mogla dosta toga odlučiti. Sa ovim porazom Škrljevo više nije gospodar svojeg statusa i položaja u kvalifikacijskoj mini-ligi, a u naredna tri kola treba se povratiti od visokog poraza, prije svega na psihološkom planu.

Šteta za odličan projekt domaćina, kojemu sada igraju samo tri pobjede iz isto toliko utakmica.