MEĐUŽUPANIJSKA LIGA NS RIJEKA

Naprijed i Lošinj ostvarili uvjerljive pobjede

Subota, 29. kolovoza 2015. 19:09 Napisao/la  SC

Rezultati 1. kola: Naprijed - Halubjan 4:0, Crikvenica - Grobničan 1:3, Lošinj - Orijent 1919 3:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 1. kolo

NAPRIJED - HALUBJAN 4:0

Igralište Lonja. Gledatelja 200

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 E. Petrović (25) 2:0 Matešković (36) 3:0 A. Petrović (66) 4:0 Merle (85)

Žuti kartoni: E. Petrović, Merle (Naprijed), Šanjug, Miletić (Halubjan)

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende, Matešković, Kružić, Radmanović (77 Savić), Pravdica (67 Jasprica), Iskra, A. Petrović, E. Petrović, Tonković (33 Merle)

HALUBJAN: D. Bedenik, Samardžija, Kovčalija, Miletić, L. Bedenik (61 Brnčić), Kinkela, Štimac (78 Stojković), Majetić (46 Štanfel), Mrvčić, Šanjug, Radan

Da će Naprijed biti jedan od glavnih konkurenata za naslov međužupanijskog prva ove sezone pokazao je već na startu prvenstva. Ništa izabranici Marina Mikca nisu prepustili slučaju, na Lonji je poražen lanjski jesenski prvak Halubjan, i to s uvjerljivih 4:0. Edi Petrović i Matešković bili su strijelci u prvom, dok su Arnel Petrović i Merle zabili pogotke u drugom poluvremenu.

- Moja je ekipa pokazala izuzetan pristup, pametnu i discipliniranu igru u oba pravca. Nametnuli smo se gostima u sredini terena znajući pritom otkuda nam prijeti glavna opasnost od strane Halubjana. Njihove smo napade znali zaustaviti, bili smo dobri u transformaciji i opasni iz prekida. U početku drugog poluvremena gosti su živnuli ali smo ih uspavali s pogotkom u 66. minuti, kaže Marin Mikac, trener momčadi iz Hreljina, lidera nakon prvog kola.

FUNTANA - NEHAJ 2:2

Igralište Funtane. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Hajdini (10) 1:1 Matika (27) 1:2 Pečanić (45) 2:2 Lisjak (68-11m)

Žuti kartoni: Gjurchinoski, Jugovac, Popović (Funtana), Bilen, Hajdini, Pečanić (Nehaj)

Crveni karton: Popović (89 - drugi žuti)

FUNTANA: Mišić (46 Lisjak), Radenović, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Vuković, Jugovac, Popović, Sardelin (46 Lajtman), Fedotov, Buršić

NEHAJ: Baričević, Babić, Bilen, L. Vukelić, Špalj, Tomljanović, Peričić, Prpić, Pečanić, Hajdini, I. Vukelić

Nehaj i Funtana podijelili su bodove na startu Međužupanijske lige iako su Senjani dvaput vodili u Istri.

Usprkos daleko većem posjedu lopte nogometaša Funtane, poveli su gosti na samom otvaranju utakmice. Pećanić je u devetoj minuti dugom loptom pronašao Hajdinia koji je iz drugog plana ušao ispred Mišića i pogodio za 0:1.

Uslijedio je pritisak Funtane, ali Fedotov u dva navrata šutira pored gola iz izglednih pozicija. Domaćin je poravnao u 27. minuti kada Gjurchinoski i Matika odigravaju dupli pas, potonji stiže u šesnaesterac odakle iz teške situacije odličnim udarcem gađa suprotnu malu mrežicu – 1:1.

U posljednjim trenucima prvog dijela dogodila se nova kontra Nehaja, ovog puta iz drugog plana ulazi Pećanić i pogađa pokraj Lisjaka za 1:2. Nakon tog pogotka Funtana se ponovno budi pa prijeti u drugom dijelu preko Jugovca i Fedotova, ali oba su u ključnim sekundama neprecizni.

No, u 68. minuti Fedotova ruši branič Senja, iznenađujuće ostaje na travnjaku, iako je bio posljednji igrač, a Robert Lisjak sigurno izvodi jedanaesterac za poravnanje – 2:2.

CRIKVENICA - GROBNIČAN 1:3

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 0:1 Pilčić (6) 1:1 Butorac (61) 1:2 Jukić (80-11m) 1:3 Prtenjača (87)

Žuti karton: Zubčić, Imamović, Njegova, Talić (Crikvenica), Jukić (Grobničan)

CRIKVENICA: Srok, Murica (32 Gašparović), Smojver, Talić, Butorac, Kuna, Lekaj (67 Fazlji), Njegovan (74 Mazzarolli), Imamović, Zubčić, Firkelj

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Vukelić, Žeželj (72 Poropat), Škarica (58 Jovanović), Prtenjača, Babić, Conjar (86 Juničić), Lončar, Kurilić, Pilčić

Otvorenje sezone pod Kotorom obilježila je pobjeda favoriziranog Grobničana, iako je Crikvenica prijetila do posljednjih deset minuta utakmice. Tri elementa presudila su utakmicu. Prije svega mudar potez trenera Gruevskog, kada je u igru uveo Poropata, koji je u kratkom vremenu zadao velike muke slaboj domaćoj obrani. Upravo dvije početničke greške obrane Kiraca bile su presudne za konačni rezultat. I treći, možda i najbitniji element su nedovoljno odrađene pripreme kod podosta igrača, pa su domaći igrači posljednjih deset minuta djelovali tromo i umorno, što je djelovalo na koncentraciju i na igru u oba pravca.

Već u 6. minuti kardinalna pogreška Murice, a lijepom poklonu obradovao se Pilčić koji se je sjurio u kazneni prostor, prešao nemoćnog Sroka i već je bilo 0:1. Narednih petnaestak minuta obilježiti će dva dobra udarca Butorca (10, 11), koji prolaze tik uz desnu vratnicu, te udarac Njegovana (27)...Ne ostaju dužni ni gosti. Kurilić puca u 14. ali je Srok spreman, kao i u 38. minuti kada domaći golman dobro brani udarac Conjara. I u idućem napadu prijeti ponovno Kurilić

U nastavku velika žega sputava kretnje igrača, koje neodoljivo podsjećaju na reviju veterana odigranu tijekom poslijepodneva u Kraljevici. Butorac puca u nastavku prvi puta u okvir gola u 57. minuti, ali Herman izbija loptu u korner, nakon kojega je imao još jednu, dodatnu dobru intervenciju, boksanjem lopte. Tri minute kasnije odlični Butorac gađa suprotnu stranu gostujućeg gola, na kojemu je čudan kut sunčevih zraka, koji je omeo vratara Grobničana, što nimalo ne umanjuje krasan udarac za - 1:1.

Ulazak Poropata u igru, donio je gostima lepršavost i dominaciju vrijednu prve, startne pobjede. Najprije Pilčić dugim slalomom lomi domaću obranu, ali je završni udarac neprecizan. Na isteku osamdesete minute, Poropat probija lijevi bok domaće obrane, a Talićev prekršaj je za kazneni udarac, kojega Jukić pretvara u – 1:2. I u idućoj minuti, kada je domaćin potpuno popustio Pilčić puca na gol, a točku na „i“ stavlja Prtenjača naklonom sa 3-4 metra, kraj nemoćnog Sroka, za konačnih 1:3. (S. Lončarić)

LOŠINJ - ORIJENT 1919 3:0

Igralište Čikat. Gledatelja 120

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Viskić (4) 2:0 Francetić (37) 3:0 Babić (90)

Žuti kartoni: Gršković, Babić, Francetić, Cianci (Lošinj), Andrić, Basara (Orijent 1919)

Crveni kartoni: Cianci (69 - drugi žuti), T. Mrvac (70 - vrijeđanje pomoćnog suca, s klupe)

LOŠINJ: Radman, Malinić, Valenčić, Jergović, Viskić, Inić, Gršković (62 Mance), Francetić (88 A. Mrvac), Brdar (81 Kauzlarić), Babić, Cianci

ORIJENT 1919: Mustapić, Ćorović, Kovačić, Omerović, Andrić, Basara, Baljak (69 Valković), Barišić, Mikulić, Grbac, Kuduzović (46 Ilijazi)

Pred oko 120 posjetitelja, od kojih je onih desetak navijača gostiju nadglasalo domaće ljubitelje nogometa, istrčale su momčadi koje su u ljetnoj stanci doživjele velike kadrovske promjene.

Nije bilo puno vremena za uobičajeno ispitivanje snaga; već u 4. minuti slobodni udarac iz daljine izveo je Robert Brdar, ubacio pred gol tako da se Antonio Viskić morao samo nakloniti - lopta je našla put do mreže, na iznenađenje nespremne obrane gostiju.

Igra se otvorila, Flegovi učenici krenuli su otvoreno, no domaćin je imao što za reći, došavši i do drugog pogotka u 37. minuti. Nakon slobodnog udarca, Igor Inić pokušao je poentirati "škaricama", nije dobro zahvatio loptu, te je ona stigla do Marka Francetića koji je iz punog trka opalio nisko po sredini, čemu se Mustapić nije nadao - 2:0.

Nervoza iz prvog dijela prenijela se i na drugi, a kulminacija je bila drugi žuti karton Kristianu Cianciju zbog dva preoštra starta. Osim njega, udaljen je, i to s klupe, rezervni igrač Tin Mrvac, zbog prigovora sucu.

Igrački deficit se kod "Lošinja" nije osjetio, a nakon nekoliko neuspješnih akcija, napokon je u posljednjoj minuti Boško Babić pogotkom okrunio jednu od svojih driblerskih točaka. (B. Purić)

ROVINJ - VINODOL 0:0

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Žuti kartoni: Perković, Belli (Rovinj), Mataija, Brusić (Vinodol)

Crveni karton: Belli (82 - drugi žuti)

ROVINJ: Denić, Budicin, Maružin, Perković (46 Vujičić), Kazalac (46 Mataja), Belli, Tanković, Pamić (70 Marinović), Abuselyana, Funčić, Hasanbegović

VINODOL: Torbarina, Radetić (87 Buljat), Lenac, Brusić, A. Petrinović, Filipović (73 Šmit), Ausilio, Mataija, Tomić, Rubčić (90 Lagumdžija), T. Petrinović

U veoma lošoj predstavi na rovinjskoj Valbruni plijen su podijelili, bez pogodaka, nogometaši Rovinja i Vinodola. Jedno je sigurno, zadovoljniji može biti gostujući trener.

Prvo uzbuđenje na utakmici gledatelji na Valbruni vidjeli su u 21. minuti kada nakon kornera Hasanbegović ostaje sam na drugoj vratnici, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola. Šest minuta kasnije druga i posljednja prigoda prvog dijela, Rubčić je ostao nečuvan, ali njegov udarac glavom odlazi pored vratnice.

Najbliže nečemu što se može nazvati prigoda na početku drugog dijela bio je Maružin koji je iz trka šutirao neprecizno. Do kraja susreta bilježi se tek isključenje Bellia, odnosno njegova dva žuta kartona u samo sedam minuta.

OTOČAC - JADRAN 0:1

Gradsko igralište. Gledatelja 200

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Tomić (23)

Žuti kartoni: Burić, Tomac (Otočac), Tikas, Tomić, Užila (Jadran)

OTOČAC: Božičević, F. Kostelac (84 Radončić), Anić, Banić, Rudelić, Tomac, Čurčić, Krznarić (65 Marincel), Burić, Lulić, Sladović (77 A. Kostelac)

JADRAN: Petrušić, Banić, Pelizzar, Tomić, Kepčija, Ereiz, Šendula (81 Užila), Sumić, Đurić, Tikas (73 Krizmanić), Dujanić (65 Legović)

Iako bez Videkića, Šoškića, Benčića i Banka, momčad porečkog Jadrana slavila je na dvjestotinjak kilometara udaljenom stadionu u Otočcu ispred jednakog broja domaćih navijača.

Trenutak odluke dogodio se u 23. minuti kada je Goran Tomić s nešto više od 20 metara prekrasno pogodio ispod grede nemoćnog Božičevića za 1:0. Domaći su u prvom dijelu uspjeli zaprijetiti preko Tomca iz daljine, dok su gosti mogli povisiti vodstvo nakon lijepe prigode Šendula.

Međutim, mreže se do kraja nisu tresle, a to je značilo da Kukučka ima kadar koji i bez nekoliko prvotimaca može pobijediti bez stresa na jednom od neugodnijih gostovanja u ligi. Naime, domaći nogometaši su danas pokazali da će svima biti tvrd orah.

MLADOST- RUDAR 1:0

Igralište Oliva. Gledatelja 150

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Strijeiac: 1:0 Marijanović (83)

Žuti kartoni: Valčić, Racan, Vijatović, Marijanović (Mladost), Hoxha, Matulja, Mehić (Rudar)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Vijatović (65 Peruško), Ilić (85 Zanetić), Halilović, Bogdan, Valčić, Đerđaj, Stojanović (89 Mirčić), Marijanović

RUDAR: Blažina, Načinović, Jajčević, Mehić (55 Ljubešić), Čudić, Juričić, Licul, Hoxha, Škopac, Stepčić (59 Alić), Matulja (77 Batelić)

Očekivano, fažanska Mladost je na svojoj Olivi u sezonu krenula pobjedom. Na drugoj strani je stajao sterilni Rudar kojem je presudio Mladen Marijanović. Iz nepoznatog razloga, na jednom od najtežih gostovanja u ligi, Rudar je nastupio sa vratarom i jednim braničem koji su rođeni 1999. godine.

Fažanci su bili bolji u prvom dijelu, ali je prvu prigodu imao gost iz Labina. Načinović je glavom nakon kornera pucao preko gola u 19. minuti. Četiri minute kasnije Halilović šutira sa 18 metara, za malo preko grede gostujućeg gola.

U 29. minuti prije Bogdan preko grede poslije kornera, a u 33. Ilićev slobodni udarac prolazi tik pored vratnice gola Rudara. Četiri minute nakon toga Ilić centrira, a Halilović sa desetak metara loptu šalje preko gola Vozile.

Rudar je mogao do pogotka stići u 43. minuti kada je nakon Mehićevog centaršuta, Čudić šutirao pored gola. U prvoj minuti nastavka veliku prigodu ima Halilović, ali mu Blažina brani udarac.

Trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada slobodni udarac sa 18 metara u Blažininu mrežu zabija Mladen Marijanović. Do kraja utakmice nije bilo prigoda pa je slavlje domaćih moglo početi.