EUROPSKO PRVENSTVO Hrvatski vaterpolisti ostvarili plasman u četvrtfinale nakon poraza od Crne Gore poslije izvođenja peteraca

Ponedjeljak, 08. siječnja 2024. 21:39 Napisao/la  SC

Uzbudljiva i kaotična završnica utakmice završila nedlučeno (11:11), Hrvatska ostvarila plasman na SP 2024

Jerko Marinić Kragić

Europsko prvenstvo - 3. kolo

HRVATSKA - CRNA GORA 13:15 (4:2, 1:3, 4:3, 2:3/2:4)

HRVATSKA: Bijač, Burić (1), Žuvela 3, Fatović 1, Bukić 1, Vrlić, Harkov 2, Lončar, Lazić, Vukičević 1, Marinić Kragić 3, T. Popadić, Biljaka

CRNA GORA: Lazović, Vujović 1, Perković 1, Mršić 1, Mačić, Popadić 1, Vidović 1, Đ. Radović 3, Ukropina (1), Spaić 1, Matković 1, V. Radović 1, Tešanović

Hrvatska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale EP-a nakon poraza od Crbe Gore poslije izvođenja peteraca, istom se Hrvatska plasirala na SP 2024.

Plasman u četvrtfinale Hrvatska je osigurala prije izvođenja petereca od izvođenja kojih je ovisio poredak, na kraju je Španjolska prva, Hrvatska druga, dok će Crna Gora kao treća igrati u osmini finala protiv Njemačke.

Uzbudljiva i kaotična završnica utakmice završila je nedlučeno (11:11)

Crnogorci su Radovićevim pogotkom 3:50 minute do kraja zadnje četvrtine stekli vodstvo 10:9, drugo na utakmici nakon 5:4.

Vukičević je izjednačio (10:10) s igračem više 3:14 minute do kraja utakmice.

Perkovićev pokušaj šraube obranio je Bijač, Fatović je pogodio gredu.

Bijač je obranio Popadićev udarac u trenutku, kada je Biljaka ostao plutati zbog udarca koji je naknadno pregledavao VAR.

Popadić je isključen zbog brutalnog starta, Crna Gora je kažnjena isključenjem i petercem, koji Fatović nije iskoristio, pogodio je gredu!

Bukić prvo ne uspjeva, a onda zabija za 11:10 s igračem više 1:12 minute prije kraja.

Vujović je 1:05 do kraja uspio izjednačiti (11:11) u situaciji pet na pet, kada je Hrvatska ostala bez isključenog igrača.

Burićev udarac Tešanović je obranio 33 sekundi prije kraja, Radovićev pogodak za 12:11 poništili su suci 19 sekundi prije kraja.

Hrvatska ni s dva igrača više nije uspjela uputiti udarac.