Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja EB bolji i od Valisa iz Valjeva

Petak, 19. studenog 2021. 22:11 Napisao/la  SC

PRIMORJE EB – VALIS 10:8 (2:1, 2:3, 3:3, 3:1)

Bazen na Kantridi. Gledatelja 100.

PRIMORJE EB: M. Čubranić, Vuković, Babić, Tomić, Brubnjak 4, Blažić 2, N. Čubranić 1, Babić, Sotošek, Burburan 1, Crippa, Jurišić 2, Duvnjak-Starčević, Jurić.

VALIS: Vitorović, Popović 1, Živojinović 1, Gavrilović, Arsenović, Vujić, Cgorov 1, Porobić 3 (1), Lobov, Kovačević 2, Trajković, Milić, Nešić, Stojanović.

Realizacija igrača više: Primorje EB 2 (6), Valis 1 (6). Peterci: Primorje EB 1 (1), Valis 1 (1).

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su i treću pobjedu na riječkom turniru regionalne lige, najvažniju u dosadašnjem dijelu turnirskog natjecanja.

Igor Hinić, trener mlade riječke momčadi, uoči početka turirnira vaterpoliste iz Valjeva ocijenio je najvećim konkurentima u borbi za prvo mjesto na riječkom  turniru, što će reći da su ovom pobjedom njegovi izabranici napravili veliki korak ka osvajanju prvog mjesta.

Apsolutno prvo ime izjednačene utakmice, koja je odlučena u samoj završnici, bio je mladi riječki vratar Mauro Ivan Čubranić sa čak 15 obrana.

U posljednju četvrtinu momčadi su ušle rezultatski poravnate (7:7), Niko Čubranić svojim je jedinim golom na sinoćnjoj utakmici Riječanima donio minimalnu prednost (8:7), sedam minuta prije kraja utakmice poništio ju je Aleksa Popović (8:8).

Uslijedila je nakon toga Čubranićeva obrana Trajkovićeva udarca, pa promašaj Sergeja Lobova, a nakon što je Lobov zaradio isključenje Roko Jurišić iskoristio je brojčanu prednost za novo riječko vodstvo (9:8).

Čubranić je potom dodao još jednu obranu zaustavivši udarac Marka Živojinovića, Riječani pak dva puta nisu iskoristili brojčanu prednost, da bi minutu i 14 sekundi prije kraja Roko Jurišić stavio točku na „i“ utakmice svojim drugim pogotkom.

Riječani u subotu od 20.40 sati igraju protiv momčadi Nais iz Niša.

Rezultati 3. kola, Rijeka: KPK – Medveščak 7:15, Nais – Cattaro 11:12, Primorje EB – Valis 10:8.

Novi Sad: Zemun – Zadar 1952 8:9, Vojvodina – Proleter 11:10.

Raspored 4. kola, Rijeka: Cattaro – Medveščak (17), Valis – KPK (18.50), Nais – Primorje EB (20.40).