Svjetski kup: Marco Schwarz pobjednik slaloma u Adelbodenu, Hrvati bez bodova

Nedjelja, 10. siječnja 2021. 12:34 Napisao/la  SC

Prije nekoliko dana na Sljemenu hrvatsko je skijanje imalo četiri predstavnika u drugoj vožnji, sva četvorica su osvojila bodove, u Adelbodenu neće biti niti jednog.

Filip Zubčić

Austrijski skijaš Marco Schwarz pobjednik je slaloma za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu.

Schawrz je do prve pobjede u karijeri došao s 14 stotinki bržim vremenom od pobjednika zagrebačkoga slaloma Nijemca Linusa Strasera, dok je 15 stotinki zaostao trećeplasirani Britanac Dave Ryding.

Najveći tragičari su Francuzi Clement Noel i Victor Muffat-Jeandet, koji su vodili nakon prve vožnje, a u drugoj radili velike pogreške.

Nakon što je u petak i subotu u veleslalomu stao na drugu stepenicu pobjedničkog postolja Filip Zubčić nije u nedjeljnom slalomu uspio nastaviti blistav niz.

Najbolji hrvatski skijaš startao je kao 16. i nije uspio završiti prvu vožnju nakon što je „haklao“ vrata.

Nakon što je Zubčić „haklao“ vrata, redom su startali Istok Rodeš, Matej Vidović i Samuel Kolega.

Rodeš je na cilj došao s 25. vremenom, ali je na kraju utrrku okončaona 37. mjestu, Matej Vidović je bio 43., dok Samuel Kolega nije uspio završiti utrku.