Premierliga: Ivan Peršić igrao u pobjedi Tottenhama, Liverpool nije uspio pobijediti Fulham

Subota, 06. kolovoza 2022. 15:29 Napisao/la  SC
Slavlje Tottenhama

Mateo Kovačić s klupe je odgledao prvu pobjedu Chelsea momčad kojega se mučila u završnici.

Ivan Peršić igrao je od 66. minuti u prvoj pobjedi Tottenhama, momčad Antonija Contea izgledala je jako dobro u prvoj utakmici ove sezone.

Fulham i Liverpool prvu utakmicu u sezoni odigrali su neodlučeno.

Protivnik očito nije bio dovoljna inspiracija za Liverpool, koji energetski nije bio na očekivanoj razini.

Jasno da je Liverpool bio nešto konkretniji, dvaput se tresao okvir vratiju domaćina, ali ukupno gledano rezultat je sportski pravičan (4/3 udarci u okvir za Liverpool)

Junak Fulhama postao je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Prvi pogodak Mitrović je postigao glavom, kada je nadskočio Alexander-Arnolda, drugoga je postigao iz kaznenog udarca koji je sam iznudio u duelu van Dijkom.

Nunez je ušao u igru u 51. minuti, u 64. minuti postigao je atraktivan pogodak petom na Salahovu asistenciju.

U 80. minuti uzvratio je nenamjernom asistencijom Salahu za pogodak.

Utakmica 1. kola: Fulham - Liverpool 2:2 (Mitrović 32, 72-11m/Nunez 64, Salah 80), Bournemouth - Aston Villa 2:0 (Lerma 3, Moore 80). Leeds - Wolves 2:1 (Rodrigo 24, Nouri 74-ag/Podence 6), Newcastle - Nottingham 2:0 (Schar 58, Wilson 78), Tottenham - Southampton 4:1 (Sessegnon 21, Dier 31, Salisu 61-ag, Kulusevski 63/Ward-Prowse 12), Everton - Chelsea 0:1 (Jorginho 45+9-11m)