Kvalifikacije za EP: Sjajna Hrvatska predvođena Bilanom i Šakićem svladala Tursku

Petak, 27. studenog 2020. 19:03 Napisao/la  SC

Miro Bilan bio je prvo ime u redovima izabranika Veljka Mršića, hrvatski centar ubacio je 30 poena uz 12 skokova

Kvalifikacije za EP – 3. kolo D skupine

TURSKA – HRVATSKA 79:62 (24:7, 21:17, 12:19, 22:19)

Dvorana Sinan Erdem Arena. Bez gledatelja.

Suci: Jasevicius, Calatrava, Deman.

HRVATSKA: Krušlin 9, Marčinković, Marić 2, Šakić 17, Ukić, Bilan 30 (10-12), Drežnjak, Mavra, Prkačin 6 (1-2), Ramljak 3, Rogić 12 (3-4), Vranković.

TURSKA: Birsen 6 (2-2), Larkin 12 (7-9), Mahmutoglu 14 (3-3), Sanli 2, Ugurlu 7, Arar, Balbay, Durmaz 5 (0-2), Hazer, Koksal, Sengun, Tuncer.

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je i treću pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska je u Istanbulu deklasirala Tursku i praktički osigurala nastup na kontinentalnoj smotri.

Ključnu ulogu u trećem nastupu Hrvatske u D skupini i trećoj pobjedi odigrao je Miro Bilan, prvi centar reprezentacije bio je nezaustavljiv za domaće košarkaše, za 30 minuta provedenih na parketu ubacio je 30 poena uz još 12 skokova.

Uz Bilana odličnu je utakmicu odigrao i Željko Šakić (17 poena), naročito na otvaranju utakmice i u pojedinim trenucima kada su Turci pokušavali sustići zaostatak.

Izabranici Veljka Mršića pobjedu su osigurali nevjerojatno kvalitetno odigranim prvim dijelom utakmice, serijom 17:2 odvojili su se na 24:7 na kraju prve dionice i u istom su ritmu nastavili i u drugoj četvrtini.

Prednost je samo nastavila rasti pa je u 17. minuti iznosila velikih 25 poena prednosti (45:15).

Puno agresivniji pristup domaćinima se isplatio na ulazu u treću dionicu, smanjili su zaostatak serijom 9:0, ali Mršićevi izabranici ipak su se pribrali i držali suparnike na pristojnoj distanci.

Koliko su dominantno odigrali najbolje svjedoči činjenica da pobjeda nije bila upitna niti kada je Larkin tricom 1:36 minuta prije kraja zaostatak sveo na samo osam poena (70:62).

Sanli je odmah napravio nesportsku, Bilan pospremio slobodna bacanja i pobjeda je bila osigurana.

Hrvatska u Istanbulu još mora odigrati utakmicu protiv Švedske (29. studenoga), koja je jučer poražena od Nizozemske 78:76.

Poredak: Hrvatska 6, Nizozemska 5, Švedska 4, Turska 3 boda.