Hrvoje Horvat objavio konačni popis, dva rukometaša Kozale putuju na EP

Četvrtak, 30. prosinca 2021. 14:27 Napisao/la  SC
Hrvoje Horvat
Hrvoje Horvat Foto: HRS

Hrvoje Horvat, izbornik muške rukometne reprezentacije, objavio je konačni popis putnika na Europsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj, što je na rasporedu od 13. do 30. siječnja.

Na popisu se nalazi 18 igrača, uz tri vratara, po dva krila i tri kružna napadača, tu je i osam vanjskih igrača.

Završne pripreme u Osijeku trajat će do 11. siječnja, Horvat će tada odlučiti kojih 16 igrača će prijaviti za prvi krug natjecanja. 

Na listi pričuva nalazi se još pet rukometaša koji mogu biti pozvani naknadno ukaže li se za to potreba. 

Od igrača poniklih u riječkom rukometnom bazenu na Europsko prvenstvo putuju Ivan Pešić, Filip Glavaš i Halil Jaganjac, Tin Lučin nalazi se na popisu pričuvnih igrača, a otpali su Vlado Matanović i još ranije Veron Načinović.

Zanimljivo, Glavaš i Jaganac ponikli su u Kozali, Pešić u Senju, od njih trojice Jaganjac nikad nije nosio dres Zameta.

Hrvatska će do početka Europskog prvenstva uz treninge u Osijeku odigrati dva susreta u okviru Croatia Cupa, 6. siječnja protiv Bosne i Hercegovine, a dva dana kasnije protiv Rusije     

Konačni popis za EP 2022. godine 

  1. IVAN PEŠIĆ – TVB STUTTGART
  2. MATE ŠUNJIĆ – US IVRY HANDBALL
  3. MATEJ MANDIĆ – RK PPD ZAGREB
  4. DAVID MANDIĆ – RK PPD ZAGREB
  5. LOVRO MIHIĆ – ORLEN WISLA PLOCK
  6. IVAN ČUPIĆ – RK PPD ZAGREB
  7. FILIP GLAVAŠ – HC TRIMO TREBNJE
  8. LEON ŠUŠNJA – ORLEN WISLA PLOCK
  9. MARIN ŠIPIĆ – RK PPD ZAGREB
  10. NIKOLA GRAHOVAC – RK PPD ZAGREB
  11. DOMAGOJ DUVNJAK – THW KIEL
  12. LUKA CINDRIĆ – BARCA
  13. HALIL JAGANJAC – RK NEXE
  14. ZVONIMIR SRNA – RK PPD ZAGREB
  15. MARKO MAMIĆ – SC DFHK LEIPZIG
  16. ANTE GADŽA – HC VARDAR 1961
  17. IVAN MARTINOVIĆ – TSV HANNOVER – BURGDORF
  18. LUKA ŠEBETIĆ – HC MOTOR

PRIČUVNI IGRAČI (dolaze u slučaju naknadnog poziva):

  1. MARIN ŠEGO – MONTPELLIER HB
  2. MARINO MARIĆ – MT MELSUNGEN
  3. IGOR KARAČIĆ – HC LOMZA VIVE KIELCE
  4. ŠIME IVIĆ – SC DFHK LEIPZIG
  5. TIN LUČIN – ORLEN WISLA PLOCK

STRUČNI STOŽER:

  1. HRVOJE HORVAT, IZBORNIK
  2. IVANO BALIĆ, TRENER
  3. NINOSLAV PAVELIĆ, TRENER VRATARA
  4.  MILJENKO RAK, KONDICIJSKI TRENER
  5. DANIJEL BRAJKOVIĆ, KONDICIJSKI TRENER
  6. GORAN KRUŠELJ, FIZIOTERAPEUT
  7. MATIJA RAJNOVIĆ, FIZIOTERAPEUT
  8. SILVIA JURATOVAC, MT TERAPEUT
  9.  KREŠIMIR ROTIM, LIJEČNIK
  10.  TOMISLAV KUKIN, LIJEČNIK
  11.  IVICA UDOVIČIĆ, DIREKTOR NACIONALNIH SELEKCIJA
  12.  IGOR VORI, SPORTSKI DIREKTOR MUŠKIH SELEKCIJA
  13. IVICA MARAŠ, GLASNOGOVORNIK I TEAM MANAGER
  14. ZDRAVKO MIRILOVIĆ, TEHNIKO