Nogometaši Zrinjskog u srijedu stižu u Opatiju gdje će boraviti do utakmice protiv Rijeke.
U sklopu ovogodišnjeg Povratka na Kantridu u subotu, 12. listopada, Rijeka na kultnom stadionu igra revijalnu utakimicu protiv Zrinjskog.
Trener Zrinjskog Hari Vukas momčad će trenirati u Lovranu, Zrinjski utakmicu protiv Rijeke ne čeka baš u idealnoj atmosferi.
Najtrofejniji klub bh-nogometa trenutačno je 5. na ljestvici, iako imao samo 4 boda manje od vodećega Željezničara ove sezone najslabije je počeo jedno prvenstvo od 2011. godine.
Za momčad Zrinjskog igra niz igrača koji su se afirmirali u vodećim hrvatskim klubovima.
U rosteru su bivši igrači Dinama (Luis Ibanez, Tomislav Barbalić, Damir Šovšić), Hajduka (Mario Tičinović, Ivan Lendrić, Marko Bencun) kao i dvojica igrača Rijeke: jedan bivši (Damir Zlomislić) i jedan na posudbi (Jasmin Čeliković).
Zrinjski nakon stanke i utakmice protiv Rijeke igra gradskji derbi, u 13. kolu Premijer lige BiH odlazi u goste Veležu.
Gradski derbiji u Mostaru uvijek imaju poseban naboj, prvi je odigran davne 1922. godine kada je osnovan Velež.
U bivšoj državi Velež je bio jedini mostarski klub, političkom odlukom Zrinjski nije postojao od 1945. do 1990. godine.
Prvi put nakon 55 godina, Zrinjski i Velež međusobnu utakmicu odigrali su 1. ožujka 2000. godine.
Iste godine odigrali su prvu službenu utakmicu za bodove, Zrinjski je pobijedio 2:0.
Zrinjski je najtrofejniji klub bh-nogometa sa šest titula prvaka, Luka Modrić najpoznatiji je igrač koji je nosio dres Zrinjskog.
Najbolji igrač na svijetu 2018. godine, u sezoni 2003/04 za Zrinjski je igrao kao posuđeni igrač Dinama.