Svjetska liga: Hrvatska dobila Grčku, Josip Vrlić igrač utakmice, Ivan Krapić ozlijeđen

Srijeda, 19. siječnja 2022. 00:05 Napisao/la  SC
Josip Vrlić
Josip Vrlić

Hrvatski vaterpolisti pobijedili (12:11) su Grčku u 1. kolu Skupine D Svjetske lige.

Hrvatska je u Ateni pobijedila vlasnika olimpijskog srebra iz Tokija zahvaljujući jako dobroj obrani s igračem manje (8/12) i još boljim napadom s igračem više (9/14).

Kapetan Ivan Krapić u prvim sekundama treće četvrtine dobio je jaki udarac zbog kojeg je sudac iskoristio svoje pravo trominutnog prekida radi ukazivanja pomoći ozlijeđenom igraču, nakon takvog prekida igrač se više ne smije vratiti u igru.

Nakon utakmice riječkom vaterpolistu je ustanovljeno puknuće bubnjića.

Do sredine zadnje četvrtine rezultat je bio poravnat (9:9) s tim da su sada Grci stalno stizali, s tri uzastopna gola; (9:10 – Vukićević igrač više, s desnog vanjskog; 9:11 – ljevak Zović i 9:12 – Bukić s igračem više, s lijevog krila) utakmica se prelomila.

Za igrača utakmice proglašen je  Riječanin Josip Vrlić!

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra 15. veljače, kada će ugostiti momčad Rusije.