1. HVL: Primorje EB poraženo u Zagrebu, Mladost lakoćom pobijedila

Srijeda, 23. studenog 2022. 23:11 Napisao/la  HVS

U vodi se čar derbija  rasplinuo ili nestao već nakon prve četvrtine, Mladost se pokazala puno boljom

Prva vaterposka liga - 6. kolo

MLADOST - PRIMORJE EB 15:8 (3:2, 4:1, 5:5, 3:0).

SRC Mladost. Suci: Periš i Bura.

Utakmicu Mladosti i Primorja EB s pravom smo najavljivali kao derbi kola.

Sve je govorilo u tom smjeru i davalo nam za pravo.

Bodovna izjednačenost, ‘sudar’ sastava koji aspiriraju na treće mjesto, koje su uostalom do 6. kola i dijelili tu poziciju.

Međutim, u vodi se čar derbija malo rasplinuo ili nestao već nakon prve četvrtine.

Mladost se pokazala puno boljom, spremnijom i ubojitijom, kvalitetnijom u doslovno svakom segmentu igre.

Dokazuje to i konačan rezultat (15:8) ili gotovo dvostruko veći broj postignutih golova. Međutim, unatoč većem broju golova, što i jest ono što laiku prvo upada u oči, zonska je obrana Zagrepčana iznijela ovu pobjedu. Jednostavno je zaustavljena oštrina napada Riječana, nisu imali primorjaši pravi odgovor na ovakvu obranu mladostaša, zaustavljene su u najvećoj mjeri glavne karike Hinićevog sastava.

Prva je četvrtina još djelovala neizvjesnom, s dva izjednačenje primorjaša (1:1 i 2:2).

No, u drugoj je slijedio početak raspleta. S jedne strane, razbranjeni vratar Jerko Jurlina, a s druge u napadu, u cijeloj utakmici odličan kapetan Zagrepčana Marko Jelača koji je postigao čak 6 golova!

Kada nije pogađao, onda bi pak asistirao, u pravi trenutak, na pravo mjesto.

Poput asista centru Branimiru Hercegu za gol iz šraube (6:3) malo manje od vije minute prije kraja. U sljedećem napadu, a to je već bila zadnja minuta druge četvrtine, sada Jelača ‘opaljuje’ s vanjske linije i pogađa svoj u tom trenutku već četvrti pogodak (7:3).

Ovaj rezultat nakon polovice utakmice dao je sugerirati tko će iz bazena sa sva tri boda.

Nastavak je samo potvrdio.

Nadu je sićušnu ulio Riječanima, Darko Brguljan golom iz kontre (7:4), ali slijedili su šutevi Davida Mijića (8:4) i to nakon neiskorištenog peterca primorjaša Brubnjaka, pa onda i Darija Rakovca (9:4), što je tri minute prije kraja treće četvrtine bio očiti nagovještaj kraja.