Na riječkom bazenu održan prvi dan plivačkog mitinga Victoria Primorje 2023.

Subota, 18. ožujka 2023. 21:31 Napisao/la  SC
Meri Mataja
Meri Mataja

Plivački klub Primorje ovoga je vikenda domaćin tradicionalnog mitinga Victoria Primorje, HEP HPS Grand Prix 2023. okupio je u Rijeci više od 700 plivačica i plivača iz svih hrvatskih klubova, ali i iz Austrije, Slovenije, Italije, Bosne i Hercegovine, te Ukrajine.

Prvog dana uspješni su bili plivači iz riječkih klubova.

U apsolutnoj seniorskoj kategoriji Amina Kajtaz, plivačica PK Kantrida osvojila je drugo mjesto na 100m leptir (59,84), što je samo 10 stotinki slabije od njenog hrvatskog rekorda.

Pobijedila je Lana Pudar (Orka Mostar) sa rezultatom 58,89.

Meri Mataja (PK Kantrida) bila je druga na 100m prsno(1:10,89).

U juniorskoj konkurenciji Maro Miknić potvrdio je sjajnu formu. Na 200m leptir bio je drugi, a pobijedio na 50m leptir (24,89). S tim rezultatom ostvario je normu za Europsko juniorsko prvenstvo.

Odlične su bile plivačice PK Primorje u konkurenciji mlađih juniorki.

Ana Bobanović je pobijedila na 800m slobodno i bila druga na 50 i 200m slobodno. Hana Knežević je bila najbrža na 100m leptir, a Eliza Spajić druga na 100 m prsno.

Petra Mance (PK Nevera) je osvojila 1. mjesto u konkurenciji mlađih juniorki na 50m leđno.

Rezultate kvalifikacija prvoga dana možete pogledati OVDJE , rezultate finalnih utrka OVDJE.