Kostrenjanin pobijedio Viškovljanina u derbiju riječke regije odigranom u Pafosu

Petak, 03. veljače 2023. 21:13 Napisao  I. V.

Nea Salamis pobijedio na gostovanju Pafos, nakon utakmice Niko Datković slavio pobjedu protiv Ivice Ivušića

Niko Datković i Ivica Ivušić nakon utakmice u Pafosu

U derbiju riječke regije odigranom u petak u Pafosu,  Kostrenjanin je pobijedio Viškovljanina!

Nea Salamis pobijedio je u 22. kolu na gostovanju Pafos rezultatom 2:1, nakon utakmice Niko Datković slavio je pobjedu protiv Ivice Ivušića.

Ivušića nije baš krenulo otkada je došao u Cipar!

Riječki vratar debitirao je u prošlom kolu u utakmici bez golova protiv Omonije u gostima, sada je doživio domaći poraz, ali Pafos je već praktično osigurao plasman u Ligu za prvaka.

Datković je u sasvim drugom raspoloženju.

Duže u prvom dijelu sezone nije igrao zbog ozljede, vratio se u momčad u 19. kolu krajem siječnja, otada je Nea Salamis ostvario četiri pobjede zaredom, Datković je u 21. kolu postigao prvi pogodak...

- Imao sam jednu šansu protiv Pafosa odmah na početku, iznenadila me lopta, naglo je došla, kaže Datković.

Pafos je nakon 22. kola s 45 boda ostao na trećem mjestu iza AEK Larnace (50) i APOEL-a (49), Nea Salamis je serijom pobjeda zauzeo peto mjesto, bori se plasman među prvih šest klubova koji na kraju razigravaju za prvaka.

U kakvom prvenstvu igraju Ivušić i Datković ukazuje sljedeći podatak: u početnoj postavi Nea Salamisa igrala su dvojica Ciprana, ni jedan Cipranin nije počeo utakmicu za Pafos!

Strijelac za Pafos bio je rođeni Šveđanin Tanković u 39. minuti, gostima su pobjedu osigurali Argentinac Dorregaray, koji je u 8. minuti svladao Ivušića iz kaznenog udarca, drugi gol postigao je Portugalac Miguelito u 48. minuti.

Inače, Ivušića trenira Henning Berg!

Norvežanin je nekada bio vrhunski stoper Manchester Uniteda s kojima je dvaput bio engleski prvak, zbog ozljede nije igrao antologijsko finale u kojemu je Manchester United 1999. godine pobijedio Bayern (2:1) dvama pogocima u sudačkoj nadoknadi.