Srijeda, 13. svibnja 2015. 22:01 Napisao  Patrik Mršnik

Poraz nije pokvario proslavu titule prvaka

A-1 kvalifikacije - 10. kolo

ŠKRLJEVO - JAZINE 79:84 (15:20, 21:23, 25:21, 18:20)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 500.

Suci: Luka Kardum, Davor Stojić i Mario Goleš (Šibenik)

ŠKRLJEVO: Salamun 5, Kozlevčar 6 (2-3), Prostran 4, Češković, Vidmar 1 (1-2), Milekić 27 (7-12), Modić 15 (6-8), Kraljić 5, Trbović 2, Šarčević, Cvitanović 2 (2-2)

JAZINE: Begić 11, Žiak 13, Jeličić, Fodor 11 (2-2), Bulić 2, Dražović 9 (1-1), Jurjević 12 (3-3), Vranješ 9, Ceranja 17 (3-7), Bučaj

Slobodna bacanja: Škrljevo 18-27 Jazine 9-13. Trice: Škrljevo 5-19 Jazine 11-30

Skokovi: Škrljevo 33 Jazine 33. Osobne pogreške: Škrljevo 20 Jazine 23

Poraz košarkaša Škrljeva u posljednjem kolu kvalifikacija za popunu A-1 lige staviti će manje lijepu sjenu na feštu koja će uslijediti na Mavrincima. Jazine su, barem u većem postotku utakmice više htjele pobjedu, do nje su i stigle. Nakon što su slavili u maloj dvorani na Višnjiku, isto su ponovili i ove srijede, u rezultatski potpuno nevažnoj utakmici. Škrljevo je trijumfom u Zagrebu prošlog vikenda protiv Hermes Analitice osiguralo plasman u A-1 ligu, Jazine pak nisu mogle biti bolje plasirane od četvrtog mjesta na ljestvici koju kroji pet momčadi.

Tri je trice u prvoj četvrtini stavio neugodni Tihomir Vranješ pa se Škrljevo već od samog početka našlo u svojevrsnom šoku. Samo dva poena u prvih šest minuta zabili su domaći, Aramis Naglić s klupe je zahtjevao više želje i agresivnosti koja je postala viđena tek u posljednjoj četvrtini. Probleme je uz Vranješa radio i Fodor, jedino su Milekić i Prostran svojom ulogom u obrani držali Škrljevo u pristojnom zaostatku.

Uz Milekića koji je zabio čak 27 poena uz 11 skokova dobar je bio i Davor Velčić. Njegova je trica ušla kod rezultata 30:30, bila je to jedina škrljevska iz deset pokušaja u prvom dijelu. Gosti su ih ukupno zabili čak jedanaest, u nastavku susreta uloge su se promjenile.

Na parketu je ključnu ulogu kod gostiju preuzeo slovački internacionalac Milan Žiak, strijelac trinaest poena (svi u drugom poluvremenu), upsao je i šest asistencija u pick-and-roll igri s centrom Ceranjom, bivšim igračem Kraljevice. Škrljevo je jedinu priliku za preokret imalo u posljednje dvije minute kada Velčić tricom vraća na 77:80, no Trbovićev pokušaj za izjednačenje nije prošao.

Domaći košarkaši nakon utakmice su unatoč porazu razrezali pobjedničku tortu na centru dvorane, sve je garnirao i prigodni šampanjac. Svoje su napravili prije srijede, valja im još jednom čestitati na ostvarenom plasmanu u A-1 ligu.