Ema Sgardelli peta na Svjetskim igrama borilačkih sportova

Petak, 20. listopada 2023. 23:37 Napisao/la  B. K.

Ema Sgardelli, članica Karate kluba Champion iz Rijeke, osvojila je peto mjesto na Svjetskim igrama borilačkih sportova (World Combat Games) koje se održava u Riyadhu (Saudijska Arabija) na kojima u svakoj kategoriji nastupa osam natjecatelja, redom finalisti zadnjeg svjetskog prvenstva, kontinentalni prvaci i najbolje rangirani na svjetskoj karate listi.

U kategoriji U21-50KG, Ema Sgardelli je u svojoj skupini ostvarila po jednu pobjedu i neriješen rezultat, doživjela je jedan poraz.

Pobijedila je Umidu Aisaevu iz Kirgistana 4:0, izgubila od predstavnice Alžira, osvajačice srebra Cylie Ouikene 2:0, a meč protiv Hibe Fellaoui iz Maroka završio je bez pobjednika.

Ema Sgardelli i Hiba Fellaoui su završile natjecanje u skupini sa jednakim skorom, a zbog ukupno manje osvojenih bodova Ema je zauzela treće mjesto u skupini i tako ostala bez polufinala i medalje.

Za Emu Sgardelli nema predaha, već idućeg tjedna nastupa na Svjetskom prvenstvu za seniore, koje se od 24. do 29. listopada održava u Budimpešti.