MI Ria Vojković srebrna, Carrolina Bajrić četvrta u preciznom izbijanju

Četvrtak, 30. lipnja 2022. 10:44 Napisao/la  SC
MI Ria Vojković srebrna,  Carrolina Bajrić četvrta u preciznom izbijanju

Ria Vojković (Labin) osvojila je srebrnu medalju u brzinskom izbijanju na Mediteranskim igrama koje su se održavala u gradu Oran u Alžiru.

Aktualna svjetska viceprvakinja i prvakinja MI, koja je i prije četiri godine u španjolskoj Tarragoni osvojila 1. mjesto, Turkinja Inci Ece Öztürk pobijedila je Vojković u finalu rezultatom 35:28.

Ovogodišnje srebro Vojković prvo je odličje za hrvatsko žensko boćanje u povijesti MI u brzinskom izbijanju koje je na programu Mediteranskih igara u posljednja četiri izdanja odnosno od MI iz talijanske Pescare 2009.

Marino Milićević sjajni boćar iz crikveničkog Gornjeg kraja svojoj je bogatoj riznici odličja s najvećih svjetskih natjecanja dodao još jednu - osvojio je brončanu medalju u brzinskom izbijanju na MI.

Marino je u polufinalu poražen od talijanskog boćara Stefana Pegorara rezultatom 41:48. Koštalo ga je nekoliko promašenih boća na samom početku, što kasnije u ogledu s brzincem kakav je Pegoraro nije bilo moguće nadoknaditi. U susretu za za brončanu medalju (na Mediteranskim igrama se za četvrto mjesto ne dodjeljuje medalja, za razliku od SP i EP) Marino je bio bolji od Slovenca Martina Zdauca (44:35) i došao do postolja. Naslov prvaka pripao je Francuzu Alexandre Chiratu.

Jedna od aktualnih svjetskih rekorderki u preciznom izbijanju, Carrolina Bajrić (Čavle ŠB), bila je blizu osvajanja brončane medalje, međutim u susretu za 3. mjesto poražena je od Slovenke Tadeje Petrič, nekadašnje svjetske prvakinje u ovoj disciplini i zlatne sa MI 2013.g. iz turskog Mersina, rezultatom 24:18

Pero Ćubela u disciplini precizno izbijanje nije uspio doći do postolja te je na kraju osvojio 9.mjesto.

Reprezentativce Hrvatske su na Mediteranskim igrama u Alžiru vodili izbornici Vjekoslav Matetić (M) i Dean Klarić (Ž).
Sa srebrom Rije Vojković i broncom Marina Milićevića broj medalja koje su hrvatski reprezentativci u povijesti osvojili na MI popeo se na sedam, po tri zlatne i srebrne, te jedna brončana medalja.