U-21 Hrvatska ostvarila drugu pobjedu, Liber, Pandur i Bušnja igrali protiv Finske

Utorak, 07. rujna 2021. 19:02 Napisao/la  SC

Sučić pogodio mrežu udarcem s bijele točke, hrvatska reprezentacija uspjela  u 73. minuti probiti čvrsti finski blok

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila Finsku u drugoj kvalifikacijskoj utakmici za plasman na EP.

U 72. minuti Marin je ušao u kazneni prostor i iznudio prekršaj za kazneni udarac nakon kojega je zbog ozljede morao izaći.

Sučić je pogodio mrežu udarcem s bijele točke, hrvatska reprezentacija uspjela je u 73. minuti probiti čvrsti finski blok - 0:1.

U preostalih pola sata Finci su dominirali kroz posjed lopte, branila je hrvatska reprezentacija prednost do 87. minute, kada je Ljubičić potvrdio drugu pobjedu u kvalifkacijama za EP.

Pandur nije trebao strahovati za svoiju mrežu, vratar Verone u 89. minuti obranio je Suhonenov pokušaj nakon atraktivne akcije finskog napadača.

Najbolju priliku za povratak Finske u utakmicu nije iskoristio Skyta, koji je u 85. minuti s 13 metara loptu poslao preko vratiju.

Skyta je najbolju priliku na utakmici nije iskoristio u 1. minuti, kada je Liber pogriješio, a mladi Finac promašio prazan gol.

Nakon utakmice crvene kartone dobili su Suhonen i Mitrović zbog međusobnog koškanja.

FINSKA: Sinisalo, Hamalainen, Tihi, Koski, Tauriainen, Mommo (60 Hakans), Marhiev (79 Walta), Suhonen, Antman (90 Peltola), Skytta, Olusanya (79 Pyyhtia)

HRVATSKA: Pandur, B. Šutalo, J. Šutalo, Krizmanić, Čolina, Sučić (85 Mitrović), Liber (85 Čuić), Marin (71 Bušnja), Kačavenda, Šimić (61 Ljubičić), Biuk (61 Pršir)

Utakmica 2. kola: Finska - Hrvatska 0:2 (Sučić 73-11m, Ljubičić 87)