Orijent 1919 i Solin odigrali neodlučeno u prvoj utakmici ove sezone na Krimeji

Subota, 13. kolovoza 2022. 19:25 Napisao/la  Igor Vranić

Nije Orijent 1919 imao puno koristi od nekoliko brzih izlazaka na protivničku polovicu, nedostajalo je mirnoće u završnici

Strijelci: 1:0 Tadejević (5-11m), 1:1 D. Topić (81)

Žuti kartoni: Chinedu (34), Ivančić (45), Švrljuga (66), Nimeli (85)

ORIJENT 1919: Boglić -, Braut 6, Mulac 6, Tadejević 6,5, Senčar 6 (56 Švrljuga 6), Mohorovičić 6 (86 Travaglia -), Putnik 6, Zrilić 6 (46 Fatić 6), Dujmović 6,5 (77 Šarković -), Ivančić 5,5 (77 Milinović -), Ibiši 5,5

SOLIN: A. Topić 6,5, Pekić 6,5, Tomić 6 (77 D. Topić -), Novak-Stanko 6,5, Markota 6,5, Ninčević 7, Kušeta 6, Puljić 6, Mamić 6 (46 Nimeli 6), Maganjić 6 (85 Džaja -), Chinedu 6 (73 Klarić -)

Nogometaši Orijenta 1919 i Solina podijelili su bodove u prvoj utakmici odigranoj na Krimeji ove sezone.

Trener Jure Srzić počeo je utakmicu s četvoricom igrača stiglih ovoga ljeta (Braut, Dujmović, Ibiši, Ivančić), na klupi su ostali sjediti igrači (Fatić, Švrljuga...) bez kojih prošle sezone utakmica ne bi mogla početi.

Iskoristila je domaća momčad početnu euforiju, već u 3. minuti Dujmović je pobjegao gostujućim stoperima prije nego što je napadaču Rijeke na posudbi pobjegla lopta na brisanom prostoru.

U 5. minuti vratar Topić nasrnuo je nespretno na Zrilića na lijevoj crti kaznenog prostora, Orijent 1919 je iznudio kazneni udarac u bezopasnoj situaciji za vrata gostiju.

Tadejević je staloženo postigao prvi pogodak Orijenta 1919 ove sezone - 1:0.

Nakon petnaestak minuta splasnuo je početni entuzijazam domaćina, fizički moćna momčad Solina počela je polako preuzimati posjed lopte u utakmici jakoga inteziteta u duelima.

U 16. minuti snažni Chinedu stvorio je višak po lijevoj strani, ubacio je na suprotnu stranu, Markota je u otvorenoj poziciji loptu snažno uputio u gusto posloženi blok...

Bila je to do odmora najbolja prilika gostiju, koji su kroz pritisak stvorili nekoliko obećavajućih situacija, obrana Orijenta 1919 više ni jednom nije izgubila raspored.

Nije Orijent 1919 imao puno koristi od nekoliko brzih izlazaka, nedostajalo je mirnoće u završnici, izravnih opasnosti za gostujućeg vratara nije bilo.

U 38. minuti sudac Slišković oprostio je Chinedu drugi žuti karton nakon prekršaja sleđa na Tadejeviću, time je izravno utjecao na tijek utakmice.

Drugi dio počeo je Dujmovićevim bijegom po lijevoj strani, brzi napadač Orijenta 1919 nije imao snage za jači udarac iskosa, Topić je uspio dohvatiti loptu.

Nije to bila najava promjene odnosa snaga na terenu, Solin je bolje izgledao u pas-igri, Orijent 1919 je jako dobro zatvarao prilaze Bogliću, što znači da se ništa konkretno nije događalo na objema stranama sve do 81. minute.

Tada je nešto više postavljena domaća obrana ostala u raskoraku, Maganjić je okomito proigrao Topića, koji je ostao sam vrhu kaznenog prostora, Boglić je izašao, napadač Solina mirno je prebacio vratara Orijenta 1919 - 1:1.

Prema prikazanom, Solin je zaslužio pogodak vrijedan boda.

Nisu se gosti odlučili čuvati bod, nastavili su kroz pas-igru inzistirati na posjedu lopte, imali su domaćini dovoljno prostora za kontre...

Nije Solin do kraja utakmice uspio ozbiljno zaprijetiti, na drugoj strani u 86. minuti Ibiši je zapeo u travi s vratarom Topićem, u 87. minuti Pekić je stigao Šarkovića u pokušaju bijega sa središta igrališta.