Superliga: Rijeka CO u najvažnijoj utakmici sezone poražena od Dinama

Subota, 26. ožujka 2022. 21:29 Napisao/la  SC

U svim trima setovima djevojke trenera Igora Lovrinova posustajale su u završnicama, ovim porazom Riječanke su se praktički oprostile od doigravanja

Odbojkašice Rijeke CO

Superliga odbojkašica, 20. kolo

RIJEKA CO – DINAMO 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)

Dvorana mladosti. Suci: Ivković, Perajica.

RIJEKA CO: Koraca, Popić, Volarić (L), Trcol, Mioč, Štiglić, Žarković, Smojver (L), Gregorović, Brkičić, Pavačić, Aničić, Francetić.

DINAMO: Mihaljević, Miletić (L), Volmut, Antunović, Jularić, Deak, Marić (L), Banko, Tomić, Makovac, Pelin, Petrović, Kovač, Pekvarić.

Odbojkašice Rijeke CO nisu uspjele pobijediti Dinamo u najvažnijoj utakmici ove sezone, Riječanke su na Trsatu poražene u završnicama triju relativno izjednačenih setova.

Nisu Riječanke bile na razini potrebnoj da bi se moglo pobijediti razigrani Dinamo, sva tri seta rasplela su se na prilično sličan način, domaće djevojke do završnice bi uspjele održati rezultatski priključak ili prividnu neizvjesnost, a onda bi u završnici posustale taman toliko koliko je gošćama trebalo da dionicu riješe u svoju korist.

Prvi set djevojke iz Zagreba u svoju su korist riješile nakon što su domaće djevojke došle do 18:18, u drugom setu Riječanke su u završnici bile na 21:22, u trećem su pak imale napad za 19:17, a  nakon što je smeč Ane Mioč završio izvan granica igrališta kola su nepovratno krenula nizbrdo.

Ovim porazom riječke odbojkašice praktički su izgubile bitku za plasman u doigravanje, do kraja sezone ostalo im je odraditi još dva gostovanja, u ponedjeljak gostuju u Dubrovniku, u srijedu u Osijeku, ali niti te dvije pobjede ne jamče im plasman na četvrtu poziciju budući da Vukovarke imaju za odigrati još jednu domaću utakmicu (Kaštela), a imaju dvije pobjede više od Riječanki.

Odbojka je, naime, jedini sport u kojem nisu kriterij osvojeni bodovi, već ostvarene pobjede.