Premijer liga: Depolink Škrljevo u toplo-hladno ritmu poraženo u derbiju začelja u Zagrebu

Subota, 04. ožujka 2023. 22:07 Napisao/la  SC
Derryck Thornton Foto: KK Depolink Škrljevo/Facebook

HT Premijer liga, 21. kolo

BOSCO – DEPOLINK ŠRKLJEVO 86:80 (20:18, 26:20, 16:19, 24:29)

SŠD Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 150

Suci: Radojković, Roglić, Pavičić.

BOSCO: Krajnović 14 (2-3), Šljivarić 6, L. Babić 14 (6-6), Jurić 22 (2-4), Krapić 6 (4-4), Ko, Matić 7, Rukavina, P. Babić 12, Radulović, Primorac 5 (1-2), Čović.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Kujundžić, Thornton 20 (9-12), Rajčić 23 (3-4), Ramme 6, Barišić 11 (1-1), Jelić 13 (5-6), Bart 5, Antunović 2 (2-2),  Butorac, Ćošić.

Košarkaši Depolink Škrljeva poraženi su na gostovanju kod Bosca u Zagrebu, u derbiju začelja slavila je momčad koja je imala nešto manje oscilacija u igri i koja je uspjela zadržati prisebnost u završnici.

Momčad Damira Rajkovića čitavu utakmicu odigrala je u toplo-hladno ritmu, iako je porazu najviše kumovao očajan ulazak u drugo poluvrijeme, nešto malo više od tri minute nastavka domaćin se je serijom 10:0 odvojio na 56:38 i do kraja susreta tu su prednost uspjeli zadržati.

Unatoč očajnom otvaranju drugog dijela momčad trenera Damira Rajkovića nije se predala, Martin Jelić i Mario Rajčić vratili su tricama nadu, serijom 11:0 sveli su zaostatak u pristojne okvire, potom još dvjema Rajčićevim tricama došli na četiri poena zaostatka (62:58), ali domaća se momčad odhrvala tom naletu i sedam minuta prije kraja iznova otišla na dvoznamenkastu prednost (74:61).

Imali su gosti još jednu polu-priliku za uhvatiti priključak, novom mini serijom iznova su sveli zaostatak u pristojne okvire, 2:23 sekunde prije kraja utakmice došli su i na četiri poena zaostatka, pa tricom Viga Barta 1:08 minuta prije kraja i na samo korak od preokreta (82:80), ali nova dva obrambena propusta bila su dovoljna da Bosco potvrdi pobjedu.

Kod domaćina prvo ime susreta bio je Marko Jurić sa 22 poena, Luka Babić i Luka Krajnović dodali su po 14, kod gostiju Mario Rajčić je ubaio 23 poena (šut za tri poena 4-5), Derrych Thornton 20 uz 12 asistencija.

No, Thornton je za svojih 20 poena potrošio 19 lopti (šut iz igre 5-24, trice 1-6), previše tih promašaja ulazi u zonu onih nerezonskih pokušaja, što sigurno nije na pravi način koristilo momčadi.