Ponedjeljak, 13. rujna 2021. 21:16 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica

ENISEY – ADRIA OIL ŠKRLJEVO 92:89 (24:25, 22:16, 16:30, 31:18)

ENISEY: Ware 10, Barbuskin 1, Viktorov 8, Balasanov 13, Sonko, Brown 19, Yakusnih 4, Willis 17, Ersanov, Gerazimov 5, Savović 14, Vimnik.

AO ŠKRLJEVO: Rajčić 9, Jelenković 9, Adway 12, Barnjak 14, Kostić, Bešić 7, Stojanović 10, Marinelli 5, Hortman 8, Vrgoč 10.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva izgubili su od ruskog prvoligaša Eniseya u vrućoj završnici (89:92) utakmice u Poreču, nakon što je šest sekundi prije kraja utakmice Rajčić trIcom mogao donijeti minimalno vodstvo Zelenima, a Adway tricom sa sirenom produžetak.

Bila je to posljednja pripremna utakmica košarkaša Adria Oil Škrljeva pred otvaranje nove sezone iduće subote, u 1. kolu HT Premijer lige gostuje u Dubravi protiv Furnira u kojoj su odlično parirali mnogostruko skupljoj ekipi.

Adria Oil Škrljevo, koje je nastupilo bez centra Šaina i beka Vucića, dobilo je prvu četvrtinu 25:24 protiv jake ruske ekipe Eniseya.

Tijekom prvih deset minuta ekipa iz Sibira samo je dva puta imala minimalno vodstvo, u prvoj i posljednjoj minuti.

Sve ostalo bilo je u znaku Zelenih, koji u 5. minuti imali plus šest (14:8), a u 8. minuti i plus pet (20:17).

Kada je deset sekundi prije kraja četvrtine Brown pogodio tricu za prednost Eniseya (24:22), uzvratio je tricom Stojanović za prednost Škrljeva.

Nakon što je ruska ekipa u 11. minuti došla do četvrtog izjednačenja na utakmici (27:27), igraći trenera Dražena Anzulovića prelaze u vodstvo i koje održavaju do poluvremena.

Enisey je u dva navrat imao plus osam (38:30) i (44:36), ali se Škrljevo uspjelo vratiti za konačnih 46:41 na isteku dvadesete minute.

Kod Zelenih najučinkovitiji bio je kapetan Josip Barnjak sa 9, te Mario Rajčić sa sedam postignutih koševa uz dvije trice Taylora Adwaya.

Amerikanac Ware zabio je 10 koševa za rusku ekipu.

Nastavak utakmice u znaku je Zelenih, koji u 22. minuti dolaze do petog izjednačenja (46:46), a potom na krilima mladog Edina Bešića, koji postiže sedam koševa u nizu, dvije dvice i tricu, i u vodstvo (59:58) u 27. minuti.

Adria Oil Škrljevo tu ne staje pa na isteku tridesete minute imaju prednost (71:62), zabivši Rusima 30 koševa u trećoj četvrtini.

Na početku posljednje četvrtine Škrljevo odlazi na plus deset (76:66), ali se Enisey vraća na krilima Amerikanaca Browna Willisa.

Iako su Rusi imali plus sedam (87:80) u 37. minuti, ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Barnjak se na kraju zaustavio na 16, Adway sa četiri trice na 12, te Stojanović na 10 postignutih koševa.

Kod Eniseya Brown je postigao 19 koševa.