Premijer liga: Adria Oil Škrljevo u dramatičnoj završnici poraženo od Splita

Nedjelja, 13. veljače 2022. 19:01 Napisao/la  SC

Škrljevčani nisu uspjeli iznenaditi favoriziranog gosta, odigrali su dobru, požrtvovnu i borbenu utakmicu, ali to na kraju nisu uspjeli oplemeniti pobjedom

Adria Oil Škrljevo

HT Premijer liga, 21. kolo

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – SPLIT 68:73 (20:19, 15:23, 16:12, 17:19)

Dvorana SRC Mavrinci. Gledatelja: 50.

Suci: Hordov, Stanković, Modrić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 19 (2-4), Barnjak 13 (1-2), Rajčić, Zovko 6, Vrgoč 5 (0-1), Stojanović 2, Vucić 8, Kostić, Bešić, Šajin 15 (1-1), Ćošić.

SPLIT: Runjić 9 (1-4), Vuko 16 (6-7), Bajo 11 (1-4), Shorter 22 (6-7), Barič 1 (1-2), Kedžo 6, Žganec 2, Čampara 3, Šiško, Kovačević 3, Dubravčić.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su od Splita u utakmici 21. kola HT Premijer lige, nakon tijesnog poraza od Cibone Škrljevčani su u dramatičnoj završnici uknjižili još jedan poraz nakon kojega mogu biti i djelomično zadovoljni i nezadovoljni, ovisno o tome gleda li se  čašu kao polupunu ili polupraznu.

Naime, nijanse su presudile na stranu kvalitetnije momčadi, Škrljevčani su trudom, borbenošću i momčadskom igrom, naročito u obrani, uspjeli zamaskirati nedostatke, ali to nisu uspjeli oplemeniti igrom u napadu.

Prvih deset minuta otišlo je na stranu domaćina zahvaljujući raspoloženom Barnjaku, Šajinu i Jelenkoviću, koji su serijom 12:2 početni zaostatak (2:8) pretvorili u prednost (14:10) i uspjeli je zadržati do kraja prve četvrtine.

Iako nisu na Mavrince došli u najjačem mogućem sastavu Splićani ipak imaju kvalitetu i širinu, pa su u drugih deset minuta uspjeli iskoristiti one trenutke kada je domaći trener morao odmarati svoje prve vedete, a to se odrazilo na rezultatu.

Vuko i Shorter bili su neriješiva enigma za domaću momčad, u 15. minuti gosti su otišli do svoje najveće prednosti na utakmici (24:34).

Ma koliko se domaći košarkaši trudili u obrani zatvoriti sve rupe, što ponekad i nisu dobro radili, napad je u trećoj dionici bio apsolutno neučinkovit, Škrljevčani su bili spori, neinventivni, ponekad neodlučni, a uglavnom neprecizni.

Prve poene u nastavku ubacio je Luka Vucić nakon gotovo šest minuta igre, Splićani su se do tada odvojili na 53:38, činilo se da su nestale iluzije da se protiv favoriziranih gostiju nešto možda može učiniti.

No, nova trica Vucića  pokrenula je Škrljevčane, koji su odgovorili serijom 13:1 i smanjili na 51:54 na isteku treće dionice, što je praktički izgubljenu utakmicu iznova učinilo zanimljivom.

Splićani su posljednju dionicu otvorili tricom Runjića i ubačajem Kedže, Škrljevčani su odgovorili na isti način preko Jelenkovića i Šajina pa je u 33. minuti prednost gostiju i dalje bila minimalna (59:56).

Prednost Splićana održavao je sjajni Amerikanac Shorter, domaćine je na egalu održavao ubačajima Jelenković, prava je šteta što je nekoliko otvorenih šuteva s perimetra ostalo na obruču (Šajin dvaput, Rajčić jednom), jer bi domaća požrtvovnost u obrani tada bila na pravi način nagrađena.

No, tricom Vrgoča 2:24 minute prije kraja (65:68) domaćini su ipak došli u prigodu pobijediti, na Shorterov ubačaj tricom je odgovorio i Barnjak 1:40 minuta prije kraja pa su Škrljevčani došli na samo dva poena minusa (68:70).

Shorter je s druge strane promašio tricu, potom ukrao loptu Jelenkoviću, iznudio petu osobnu Barnjaka i izgubio loptu, domaća momčad dobila je prigodu poravnati na ulasku  u posljednju minutu, Jelenković si je iskreirao poziciju za šut, ali u tom pokušaju nije bilo preciznosti.

Točno 24 sekunde prije kraja utakmice brzim prekršajem zaustavljen je Runjić, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje, domaća momčad imala je puni napad na isteku kojega Jelenković nije uspio tricom utakmicu uvesti u produžetak.

Domaća momčad je griješila manje od gostiju, unatoč visinskoj razlici uspjeli su koliko-toliko uspješno parirati skokom, ali je izostao vanjski šut, uz samo 6 pogođenih trica iz 20 pokušaja, što iznosi skromnih 20 posto, Splićane nisu mogli pobijediti.

Samo za usporedbu, gosti su tu bili puno racionalniji, što je i očekivano budući da su se više oslonili na unutarnju igru, i oni su pogodili samo šest trica, ali iz 14 pokušaja (42 posto).