DRUGA NL

Opatija slavila u zadnjoj utakmici ove godine

Petak, 24. studenog 2023. 15:32 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija uoči zimske stanke potvrdila da ove sezone igra nogomet koji jamči borbu za plasman u višu ligu ako u nastavku sezone momčad zadrži ovakav tonus

Antonio Pejanović

Druga NL - 15. kolo

OPATIJA - KUSTOŠIJA 2:0

Stadion Kantrida: Gledatelja 300

Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa)

Strijelci: 1:0 Marshal (26), 2:0 Pejanović (45+2)

Žuti kartoni: Čulina, trener Z. Bogolin, Kožić (Opatija), Petković, Išlić (Kustošija)

OPATIJA: Prskalo 6,5, Pozderac 6, Marshal 7, Arapović 6,5 (63 Čulina 6), Kukoč-Petraello 6, Macolić 6,5 (87 Matić -), Kožić 6 (63 Malinić 6), Grbac 6,5, B. Bogolin 6 (56 Kordić-Gružić 6), Ajayi 6, Pejanović 7 (87 Furijan -)

KUSTOŠIJA: Jerolimov 6, Bošnjak 5 (46 Lovren 5,5), Lebar 5,5 (72 Bulić -), Kozina 6, Boune 6 (63 Runjić 5,5), Kukoč 5,5 (46 Petković 5,5), Mihaljević 6, Išlić 6, Markelo 6, Vajdovčić 6, Ubani 6 (46 Tonon 5,5)

Nogometaši Opatije prvi dio sezone završili su pobjedom na Kantridi protiv Kustošije, uoči zimske stanke potvrdili su da ove sezone igraju nogomet koji jamči borbu za plasman u višu ligu ako u nastavku sezone zadrže ovakav tonus.

Kada bi se igralo za dojam, Kustošija bi imala više bodova od Opatije prema onome što je pokazala u prvom dijelu utakmice.

Klub koji razvija mlade igrače za klubove lige petice ima momčad s nekoliko igrača vrlo zanimljivog potencijala, darovitošću posebno odskaču trojica tamnoputih mladića zbog kojih je gostujuća momčad igrala brže i okomitije.

Zaigranim mladićima očigledno nedostaje iskustva u završnici: dvaput je zaprijetio Markelo (18, 34), Prskalo se dobro postavio na Mihaljevićev volej-udarac s ruba kaznenog prostora, Vajdovčić (25) nije dobro zahvatio loptu nakon što je Boune znalački stvorio višak na desnom boku, Mihaljević (32) nije iskoristio najbolju priliku gostiju, traljavo je zahvatio loptu na 8 metara od Prskala nakon Vajdovčićeva ubačaja zdesna.

Budući da se nogomet igra za pogotke, Opatija je imala presudnu prednost u reakcijama iskusnih igrača u situacijama koje nisu izgledale kao izgledne prilike, u tome je bitna razlika u kvaliteti između Opatije i Kustošije!

U 26. minuti Kukoč-Petraello ubacio je iz kuta, Marshal se pojavio sam na 7 metara od vratiju i nogom loptu zakucao u mrežu - 1:0.

U sudačkoj nadoknadi Baltazar Bogolin nije dobro zahvatio loptu u kaznenom prostoru, neuspio pokušaj voleja pretvorio se u idealnu asistenciju, Pejanović je mirno primio loptu na 6 metara od vratiju, okrenuo se i loptu ispod Jerolimova poslao u mrežu - 2:0.

Visoki postotak realizacije (polu)prilika pokvario je na početku utakmice najbolji napadač Opatije u najboljoj prilici u prvom dijelu utakmice.

U 4. minuti Kožić je vrhunski odigrao iz druge linije, Ajayi je loptu primio iza leđa gostujućih stopera, ušao je po sredini u kazneni prostor, ali nije uspio svladati vratara Jerolimova u situaciji jedan na jedan.

Bivši igrač Rijeke na klupi Kustošije Rajko Vidović promijenio je trojicu igrača na odmoru, ništa time nije postigao.

Opatijska momčad u drugom dijelu stajala je na puno bliže napadačima Kustošije, koji više nisu imali prostora za okomite prodore kao u prvom dijelu, racionalnije se otvarala i zatvarala domaća momčad, mirno je kraju privela pobjedu.

Ništa u igri gostiju nije moglo ugroziti pobjedu domaćina nakon što je u 61. minuti Arapović presjekao pokušaj dodavanja Petkovića i Lovrena u situaciji dva na jedan u kontri, ni Petkovićev (83) udarac iz zatvorene pozicije zdesna nije bio tako opasan iako se lopta od Prskala odbila u prvu vratnicu.

Na drugoj strani opatijska je momčad nekoliko puta opasno ušla u završnicu u kojoj se pretežito nešto konkretno događalo, kada bi Ajayi i Pejanović imali loptu u nogama.

Već se u 4. minuti vidjelo se da Ajayi neće biti na očekivanoj razini u završnici, što je glavni razlog zbog kojega se u drugom dijelu nije tresla mreža gostiju.

Ajayi triput (67, 71, 74) nije dobro reagirao u izglednim pozicijama, posebice u 71. minuti, kada je isforsirao udarac umjesto da poštuje suigrača (Grbac) u izglednijoj poziciji za pogodak.