Vaterpolisti Opatije u posljednjoj minuti kod Bellevuea prokockali pobjedu i prvo mjesto

Ponedjeljak, 07. svibnja 2012. 11:38 Napisao/la  SC

Bellevue - Opatija 7:7 (0:1, 0:1, 2:2, 5:3). Vukčević je 16 sekundi prije kraja donio domaćinu prvo i jedino izjednačenje na utakmici

BELLEVUE - OPATIJA 7:7

Utakmica 13. kola Prve B lige vaterpolista: Bellevue - Opatija 7:7 (0:1, 0:1, 2:2, 5:3). Bazen u Gružu. Suci: Tiozzo - Prančić. Delegat: Čubela.

BELLEVUE: Zec, Vukčević 3, Blažević, Grbac, Zonić, Begović 1, Popović, Petrović, Bogdanović, Rudina 2, Cvjetković, Fatović 1, Staničić, Sršen.

OPATIJA: Matijević, Rakovac, Juraga, Sušanj, Žulić, Turina 1, Kustić, Peroš 2, V. Deželjin 1, Martinčić, Strižić 2, S. Deželjin 1.

Vaterpolisti Opatije propustili su veliku priliku da pobjedom na gostovanju kod Bellevuea kolo prije kraja Prve B lige skoče na prvo mjesto. Opatijci su na gostovanju u Dubrovniku odigrali 7:7 u utakmici u kojoj su vodili cijelo vrijeme sve do 16 sekundi prije kraja.

Naime, Opatijci su u posljednjih minutu i deset sekundi utakmice ušli s dva pogotka prednosti (5:7), a onda je Željko Vukčević prvo smanjioo na 6:7, da bi 16 sekundi prije kraja susreta raspršio snove Opatijaca o prvom mjestu.

Propuštena prilika tim više boli kada se uzme u obzir da su Opatijci u posljednjoj četvrtini dobili više pogodaka nego u prve tri dionice ukupno!

Rezultati 13. kola: Zagreb - Zadar 1952. 9:9, subota, Galeb MR - Siscia 13:9, Delfin - Salona 9:9,  Bellevue - Opatija 7:7.

Poredak: Bellevue 27, Galeb MR 27, Opatija 26, Delfin 20, Zadar 1952 19, Siscia 13 bodova, Zagreb 10, Salona 8 bodova.