1. B vaterpolo liga: Opatijci poraženi kod Galeba, Makarani preuzeli prvo mjesto

Ponedjeljak, 23. travnja 2012. 13:28 Napisao/la  SC

Galeb MR - Opatija  13:12 (3:5, 3:0, 4:5, 3:2). Iako su Opatijci u posljednjoj minuti preko Peroša još jednom došli na minimalni zaostatak, nije preostalo više vremena za promjene na semaforu

GALEB MR - OPATIJA 13:12

Utakmica 11. kola Prve B lige vaterpolista: Galeb MR - Opatija  13:12 (3:5, 3:0, 4:5, 3:2). Gradski bazen u Makarskoj. Gledatelja: 150. Suci: Tiozzo i Banovac. Opunomoćenik HVS-a : Mlađan Prvan (svi Split).

GALEB MR: Stapić, V.Lalić 1, Antunović, Vujčić 2, Borić, Pehar 1, Kuzmanić 2, Bućan 1, Krnić 4, T.Lalić 2, Matić, Lendić.

OPATIJA: Matijević, Rakovac, Juraga, Žulić, Turina, Kustić, Radetić, Peroš 4, Deželjin 3, Martinčić 2, Strižić 3.

Igrač više: Galeb MR 3 (6), Opatija 4 (8). Peterci: Galeb MR  2 (2), Opatija 3 (3).

Vaterpolisti Opatije prekinuli su niz od tri uzastopne pobjede, porazom 13:12 u derbiju prvenstva protiv makarskog Galeba MR, čime su tri kola prije kraja vodeću poziciju prepustili svojem domaćinu. U utakmici s velikim brojem pogodaka, u kojoj vratari nisu imali svoj dan, Opatijci su vodili skoro do kraja druge četvrtine i u tom periodu imali priliku odlijepiti se od svog suparnika na više od dva pogotka prednosti. Međutim, uporni domaćin uspio je s nekoliko dalekometnih udaraca preokrenuti rezultat do kraja drugog dijela i u nastavku utakmice stalno držati gol prednosti kojega su u konačnici i zadržali.

Posljednji period započinje golom Tonija Lalića nakon čega Opatijci ne koriste dva uzastopna igrača više, dok je s druge strane u jednoj kontri precizan iskusni Krnić koji svojim četvrtim golom na utakmici dovodi Galeb u rezultatsku prednost od dva gola.

Do kraja utakmice Deželjin smanjuje na jedan pogodak zaostatka iz još jednog peterca, ali u sljedećem domaćem napadu, na isteku vremena, mladi Kuzmanić vara vratara Opatijaca Matijevića te postiže odlučujući gol za pobjedu svog sastava. Iako su Opatijci u posljednjoj minuti preko Peroša još jednom došli na minimalni zaostatak, nije preostalo više vremena za promjene na semaforu tako da su domaći igrači zajedno sa svojim bučnim navijačima mogli početi slaviti za njih veoma bitnu pobjedu.