Vaterpolisti Opatije pobijedili Zadar 1952, iduće subote s Bellevueom za prvo mjesto

Ponedjeljak, 30. travnja 2012. 10:13 Napisao/la  SC

Opatija - Zadar 1952 11:5. Opatijci su na kratko preuzeli prvo mjesto, dok Bellevue nije pobijedio Galeb 12:7 i vratio se na vrh ljestvice. Iduće subote derbi Bellevue - Opatija

OPATIJA - ZADAR 1952 11:5

Utakmica 12. kola Prve B lige vaterpolista. Bazen Kantrida. Opatija - Zadar 1952 11:5 (3:0, 4:1, 2:3, 2:1). Gledatelja: 50. Suci: Franulović i Bistre. Opunomoćenik HVS-a : Marijan Risek (svi Rijeka).

Igrač više: Opatija 6 (0), Zadar 1952 9 (2).  Peterci: Opatija 1 (1), Zadar 1952 -.

OPATIJA: Matijević, Rakovac 1, Juraga, Sušanj, Žulić, Turina, Kustić, Radetić, Peroš 4, V.Deželjin 3, Damjanović, Begonja, Strižić 1, S. Deželjin 2.

ZADAR 1952 : Curać, Lakoš, Jurlina 1, Raić, Jadrešić, Stipić 3, Torić 1, I.Šarić, M.Šarić, Bobanović.

Vaterpolisti Opatije pobijedili su Zadar 1952 11:5  dva kola prije kraja prvenstva, te su na kratko preuzeli prvo mjesto sve dok Bellevue na domaćem terenu nije pobijedio Galeb 12:7 i ponovo preuzeo prvo mjesto. Opatijci tako nemaju izbora nego u idućem kolu kod vodećeg Bellevuea pobjedom doći do toliko željenog prvog mjesta.

Inače, Zadrani su na Kantridu stigli sa samo deset igrača čime su unaprijed dali do znanja da nemaju prevelika očekivanja od utakmice, ali su usprkos tome pružili dostojan otpor favoriziranom domaćinu. S obzirom da su opatijski vaterpolisti bili dosta neočekivano poraženi u utakmici odigranoj na Višnjiku u prvom dijelu prvenstva, trener Kancijanić nije želio ništa riskirati, pa je stoga u momčad uvrstio sve raspoložive igrače uključujući ozlijeđenog Strižića i povratnika nakon mjesec dana izbivanja Vedrana Deželjina. I upravo su ta dvojica, uz pomoć mlađeg brata Deželjina, svojim pogocima donijela tri gola prednosti Opatijcima nakon prvih osam minuta.

{jb_blackbox-right}Rezultati

Rezultati 12. kola: Opatija - Zadar 1952 11:5, Bellevue - Galeb MR 12:7, Siscia - Delfin 13:14, Salona - Zagreb 11:5.

Poredak: Bellevue 26, Opatija 25, Galeb MR 24, Delfin 19, Zadar 1952 18, Siscia 13, Zagreb 9, salona 7 bodova.{/jb_blackbox-right}

Gosti u tom periodu ne koriste dva igrača više, te nekoliko izglednih prilika, a s takvom praksom nastavljaju i početkom druge četvrtine što Peroš i Rakovac koriste, pa sa dva nova pogotka u mreži solidnog Curaća donose svojoj ekipi prednost od 5:0.

Zadrani svoj prvi pogodak postigli nakon više od deset minuta igre, strijelac je bio Jurlina, poslije čega Opatijci preko Peroša iz kontranapada i Sanjina Deželjina odlaze na veliki odmor sa šest pogodaka prednosti (7:1). Treća četvrtina bila je ujedno i najneizvjesniji dio utakmice jer su Zadrani na brzinu postigli dva gola kojima su uspjeli ublažiti visoko vodstvo opatijskih vaterpolista. Ipak, najbolji strijelac prvenstva Duje Peroš ne dozvoljava im dodatno približavanje, već s dva nova gola potvrđuje pobjedu i tri važna boda svojoj ekipi. Do kraja utakmice svaka od strana daje po jedan gol za konačnih 11 : 5 u korist Opatijaca.