Pomorac 1921 izjednačio u 92. minuti iz kaznenog udarca

Subota, 30. travnja 2022. 18:11 Napisao  I. V.

Klasični pritisak na kraju se isplatio Pomorcu 1921 koji je nastavio borbu za ostanak bez trenera

Treća HNL - Zapad, 22. kolo

POMORAC 1921 - NEHAJ 2:2

Igralište u Žuknici. Gledatelja 100

Sudac: Marin Rožman (Rijeka) 6

Strijelci: 0:1 Tomac (47), 1:1 Svast (60-ag), 1:2 Vukelić (64), 2:2 Sobotinčić (90+2-11m)

Žuti kartoni: Stranić, Babić, Krpan (Pomorac 1921), Mujić, Tomac, L. Hodak, Buqaj (Nehaj)

POMORAC 1921: Šestan 6, Stranić 5,5 (65 Vincetić -), Ende 6, Babić 6, Šprem-Veljavečki 6 (85 Paić -), Sobotinčić 6,5, Dorčić 5,5 (65 Žeželj -), Maulana 6, Krpan 5,5 (46 Ratin 5,5), Lončar 5,5, Muminović 5,5 (65 Čanković -)

NEHAJ: Herman 5,5, Prizmić 6,5, L. Hodak 6, Svast 5,5, Pejanović 6, Mujić 6 (75 Buqaj -), M. Hodak 6 (70 Makić -), Brnja 6, Hajdini 5,5 (46 Vukelić 6), Bandić 5,5, Tomac 6,5 (90+4 Dabac)

Nogometaši Pomorca 1921 uspjeli su osvojiti bod pogotkom iz kaznenog udarca u 92. minuti utakmice protiv Nehaja u Žuknici.

U 90. minuti svi su se igrači zbili u kaznenom prostoru gostiju, nakon ubačaja iz prekida slijeva, u kaznenom prostoru ostao je ležati Čanković, sudac je odmah pokazao na bijelu točku.

Prigovori gostiju nisu promijenili odluku, Sobotinčić je snažnim udarcem s bijele toćke zatresao mrežu - 2:2.

Dojam je da su nogometaši Nehaja kažnjeni zbog toga što se povukli zadnjih pola sata, u 80. minuti nakon ubačaja iz kuta Babić je zamalo kaznio Hermanovu pogrešnu procjenu kod istrčavanja.

Klasični pritisak isplatio se Pomorcu 1921 koji je nastavio borbu za ostanak bez trenera, momčad su za utakmicu pripremili Rene Ende i Martin Dorčić, na klupi je prvi put sjedio predsjednik Mario Sintić...

Što god da su igrači Pomorca 1921 sami između sebe pripremali za utakmicu, dojam je da iz igre nikada ne bi postignuli pogodak.

Prvi dio bio je bezsadržajan, momčad Nehaja dominirala je fizički u duelima, bolje se zatvarala i otvarala, ali bez konkretnog učinka u napadu.

U 27. minuti agilni Tomac pojavio se na čistini zdesna, Šestan je rutinski zatvorio bliži kut, bio je to jedini udarac u okvir vratiju na objema stranama.

Uz napomenu da su kontre gostiju nekoliko puta izgledale obećavajuće, domaćini praktično ni jednom nisu ozbiljno ušli u završnicu.

Drugi dio počeo je pogotkom: Tomac je primio loptu u sredini između stopera, oslobodio se u trku čuvara i na ulasku u kazneni prostor snažnim udarcem zatresao mrežu - 0:1.

Pogodak je vidno oslobodio energiju u gostujućih igrača, koji su osjetili da je domaća momčad ustuknula nakon primljenog pogotka, visoki presing gostiju stvorio je dosta problema domaćinu...

Ispuhali su se gosti nakon desetak minuta, Pomorac 1921 je izjednačio kada je prvi put organizirano stigao do kaznenog prostora gostiju.

U 60. minuti Sobotinčić je ubacio prizemno iz prekida slijeva, Svast je u ravni prve vratnice neobranjivo svladao vlastitog vratara - 1:1.

Nije dugo trajalo slavlje domaćina.

U 64. minuti Vukelić je iz slobodnog udarca loptu poslao u zadnjeg igrača u "živom zidu", lopta je promijenila smjer i prevarila Šestana - 1:2.

Nakon drugoga vodstva momčad Pomorca 1921 očekivano je preuzela veći rizik, visoko se dignula i počela pritiskati zadnju liniju gostiju, koja se pod pritiskom sve više počela približavati Hermanu.

Kako je vrijeme odmicalo gosti su sve više gubili ritam u otvaranjima, počeli su gubiti duele na travi i u zraku, na kraju su podlegnuli pritisku.