Kraljevica na kraju odigrala najbolju domaću utakmicu

Subota, 19. studenog 2022. 17:06 Napisao/la  Igor Vranić

Na terenu po kojemu je umijeće bilo primiti loptu obje su momčadi bile osuđene na fizičke duele u kojima je Kraljevica posebice domirala u zadnjoj trećini

Treća HNL - Zapad, 13. kolo

KRALJEVICA - POMORAC 1921 4:0

Igralište Milan Minta Ružić. Gledatelja 150

Sudac: Amel Dizdarević (Radmani) 6,5

Strijelci: 1:0 Burul (10), 2:0 Mohorić (30-11m), 3:0 Mendrila (77), 4:0 Petrinović (82)

Žuti kartoni: Mohorić (Kraljevica), Matijević, Lončar, Perić, Miletić (trener)

Crveni karton: Dorčić (83, drugi žuti karton)

KRALJEVICA: Srok -, Depeder 6, Mohorić 7, Petrinović 7, Kocijan 6,5, B. Znamenaček 6, F. Znamenaček 7, Burul 6,5, Mendrila 7 (78 Ribarić -), Tarle 6 (72 Paljokaj -), Franko 6 (64 Sotošek 6,5)

POMORAC 1921: Nicoletti 5,5, Babić 5, Matijević 5, Nedić 5, Leko 5 (46 Frigan 5), Sobotinčić 5,5 (61 Žeželj 5), Lapić 5, Pintarić 5, (61 Dorčić 5), Lončar 5,5 (79 Mioč -), Dundović 5, Mendrila 5

Kraljevica je u zadnjem kolu odigrala najbolju utakmicu ove sezone na Oštru, uvjerljivo je kraljevička momčad pobijedila (4:0) Pomorac 1921.

Četiri pogotka razlike realno prikazuju razliku u pristupu, igrači Kraljevice otprilike su toliko puta bili brži, jači i viši od igrača Pomorca 1921 praktično u svakom duelu.

Na terenu po kojemu je umijeće bilo primiti loptu obje su momčadi bile osuđene na fizičke duele u kojima je Kraljevica posebice domirala u zadnjoj trećini, momčad Pomorca 1921 tijekom cijele utakmice nije uputila udarac u okvir vratiju!

Kako je igrala domaća obrana najbolje ilustrira sljedeći podatak: u 44. minuti Mohorić je u duelu pregazio Sobotinčića na rubu kaznenog prostora, gosti su tražili prekršaj za najstrožu kaznu u potpuno bezopasnoj situaciji za domaćega vratara.

Bila je to najbolja prilika Pomorca 1921 na utakmici!

Odmah je domaća momčad snažno pritisnula goste, petnaestak minuta gosti nisu izlazili iz svoje trećine, u klasičnom pritisku nije bilo tzv. ničije lopte u duelima, svaki put kada bi se lopta odbila završila bi kod nekog igrača u plavom dresu.

Franko je već u 1. minuti glavom bio neprecizan, u 9. minuti Jakov Mendrila malo zdesna u sredini kaznenog prostora gađao je suprotni kut, poznato je da je Nicoletti vratar velikih mogućnosti.

U 10. minuti Nicoletti se nije ni pomaknuo, kada je Burul zdesna u kaznenom prostoru lijevom nogom tako pogodio suprotne rašlje da ni jedan vratar na svijetu ne bi mogao spriječiti atraktivan pogodak - 1:0.

Nakon petnaestak minuta gosti su došli malo do zraka, počelo je klasično preskakanje igre na objema stranama, pas-igra po onakvom terenu bila je nemoguća misija za igrače obiju momčadi s izuzetkom raspoloženog Filipa Znamenačeka, jedinog igrača na terenu kojemu je tehničko nadigravanje očito obiteljsko naslijeđe.

Uspjeli su gosti nekoliko puta bezopasno stići do kaznenog prostora domaćina, dalje od toga ionako nisu mogli i znali, prije nego što je Jakov Mendrila u 29. minuti pametno iznudio kazneni udarac u duelu s Nedićem.

Mohorić je bio siguran izvođač kaznenog udarca - 2:0.

Početkom drugoga dijela gostujuća se momčad postavila malo drugačije, preuzeli su gosti nešto veći rizik u neuspjelu pokušaju da visokim izlaskom učine nešto konkretno, tijekom cijeloga drugoga poluvremena nisu uputili udarac ni prema, a kamo li u vrata Kraljevice.

Uglavnom, napadači Pomoraca 1921 u duelima sa središnjim stoperima Kraljevice izgledali su kao juniori.

Damjan Mendrila i jest junior Pomorca 1921, najbolji strijelac kostrenske momčadi mogao je samo čestitati bratu Jakovu, koji je u 77. minuti postigao pogodak nakon akcije koja na onakvom terenu treba dobiti ocjenu više zbog težinskog koeficijenta.

Sotošek se ponudio u sredini za mantinelu, primio je loptu i sačekao da Mendrila zdesna uđe po sredini kaznenog prostora između kostrenskih braniča, pravodobno je i točno odigrao, ispala je gostujuća obrana iz igre, Mendrila je izašao ispred Nicolettija i pogodio za veliko domaće slavlje - 3:0.

U 82. minuti Filip Znamenaček precizno je slijeva pogodio u glavu stopera Petrinovića, koji je u padu loptu poslao u mrežu u ravni prve vratnice - 4:0.