Kvarnerska rivijera: Rijeka pobjedom osvojila prvo mjesto, Sturm protivnik u polufinalu

Petak, 03. lipnja 2022. 21:22 Napisao/la  SC

Polufinalne utakmice igraju se u subotu na Mavrincima, Dinamo – Osijek igraju u drugom polufinalu

Kadeti Rijeke pobijedili su Torino 1:0 i izborili polufinale Kvarnerske rivijere, u subotu od 16 sati na Mavrincima igra protiv Sturma.

Drugi polufinalni par čine Dinamo – Osijek (18 sati).

Trećeg dana natjecanja Sturm je pobijedio Maribor 3:1, dok su Vojvodina i Dinamo odigrali 1:1.

Nakon što je Osijek nadigrao Fehervar u prvoj utakmici (7:3) postalo je jasno da bijele u polufinale vodi i minimalan poraz.

Rijeka je drugom pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini.

Već u prvoj minuti srušen je Knežević u kaznenom prostoru, Šćira je bio siguran s bijele točke – 1:0.

U devetoj minuti Šćira je pobjegao po desnoj strani i odlično ubacio, obrana Torina uspjela je otkloniti opasnost.

Pet minuta kasnije Momčilovski je pobjegao i pokušao proigrati Šćiru koji je bio pred golom, ali opet braniči Torina spriječili su siguran gol

Opasan je bio i korner u 18. minuti, Rajan Žlibanović prenio je loptu glavom, ali nikoga nije bilo na drugoj vratnici.

Torino je otvorio drugo poluvrijeme prilikom u 43. minuti, udarac Teste nije bio precizan.

Dvije minute kasnije vratar Rijeke brani Shagaxlehamseov udarac.

Torino je pritisnuo u završnici, rezultat se nije mijenjao.