1. HKL: Košarkašice FSV-a poražene na domaćem parketu

Subota, 18. studenog 2023. 22:03 Napisao/la  SC

Premijer ženska košarkaška liga - 7. kolo

FSV - TREŠNJEVKA 54:70 (8:14, 19:16, 18:14, 9:24)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100

Suci: Ivan Šverko, Josip Pavelić, Igor Trebatički

Na Kantridi je odigrana vrlo izjednačena utakmice do zadnjih nekoliko minuta susreta, kada Trešnjevka odličnom obranom lomi utakmicu u svoju korist te zasluženo upisuje nova dva boda u ovoj sezoni. Otprilike punih 35 minuta susreta vodila se borbena igra visokog inteziteta u kojoj su se vodstva izmjenjivala šest puta.

U gostujućoj ekipi odlične utakmice odigrale su Lena Bilić (21p), Nina Novak (11p, 7sk) i Valčić Zara (12p, 7sk, 5as), dok je Nika Rodek posljednju četvrtinu otvorila mini serijom ubačaja 6:0 kojom je svoju ekipu dovela do važne prednosti koju su održavale do kraja utakmice. Kod FSV-a "double double" učinak upisala je Katarina Trehub (16p, 13sk), a dobru utakmicu odigrala je i Ivona Krakić koja je uz ubačenih 15 poena pridodala 8 skokova.

Zadnje dvije minute Trešnjevka radi seriju 8:0 i odlazi na konačnih +16. Stotinjak okupljenih gledatelja pljeskom je ispratilo obje ekipe.

- Na kraju utakmice poraz, ali bila je dobra, borbena i čvrsta utakmica sa obje strane. Čestitam ekipi Trešnjevke na pobjedi, a mojim curama čestitam što smo stvarno skupo "prodali kožu" i nadam se da će nas u nekim sljedećim utakmicama ,sa ovakvom energijom i pristupom, rezultat pomaziti, kaže trener FSV-a Teddy Delač.

- Utakmica je bila jako teška i taktički i fizički za izdržati. Prvo poluvrijeme smo primili previše otvorenih šuteva za tri poena, ekipa FSV-a nas je na taj način držala u kontroli. U dugom poluvremenu samo jednu tricu smo primili izvana, odigrali puno bolju obranu i iz toga smo realizirali nekoliko važnih poena iz kontranapada i time smo zapravo prelomili utakmicu. Čestitam protivniku na dobroj igri ali i svojim djevojkama na borbenosti i želji zbog koje smo dobili ovu utakmicu, rekao je trener Trešnjevke Dean Nemec.