1. HKL: Košarkaši Kvarnera 2010 u derbiju kola nastavili pobjednički niz

Nedjelja, 04. veljače 2024. 18:49 Napisao/la  SC

Domaćini su tri minute prije kraja treće dionice smanjili zaostatak za Riječanima na -3 (51:54) i to je bilo sve od Zagreba u Zagrebu

Siniša Štemberger (Kvarner 2010)
Siniša Štemberger (Kvarner 2010) Foto: Damjan Jelenović

Prva košarkaška liga - 17. kolo

ZAGREB - KVARNER 2010 69:85 (25:19, 14:20, 12:24, 18:22)

SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja 120

Suci: Branimir Galić, Goran Rogić, Matej Findri

Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su pobjednički niz u derbiju kola, boljom igrom u drugom dijelu utakmice pobijedili su Zagreb.

Nakon slabijega početka Riječani su odmora dostignuli zaostatak iz prve dionice, što se tiče rezultata (39:39) u drugom dijelu počelo se igrati otpočetka.

U nastavku su Riječani počeli igrati čvršće u duelima, u napadu su dvjema Štembergerovim (7) tricama i poenom s crte slobodnih bacanja, te Marinellijevim (4) i Čakarunovim poenima (2) nakon pet minuta treće dionice stekli prednost +11 (52:41).

Domaća momčad uspjela je tri minute prije kraja treće dionice smanjiti zaostatak za Riječanima na -3 (51:54) i to je bilo sve od Zagreba u Zagrebu!

Odmah su pogocima zaredali Čakarun (4), Marinelli (2) i Zelanto (3) za prednost +12 (63:51) na početku zadnje dionice.

Na početku zadnje dionice riječka je momčad zadržala visoki intezitet duel-igre u obrani, Marinelli je zaredom ubacio 7 poena, riječka je prednost za dvije minute narasla na +19 (70:51), utakmica je rješena.

Vrijednosnice Osijek lakoćom su pobijedile (96:70) Stoju, Gorica je pobijedila (88:71) u Crikvenici.